درد دل تعاونگران فردوسی/ پای تعاونی ها در بازاریابی لنگ می زند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین ؛ گروه استانها: در روز تشکیل شرکتها ، جمعی از مدیران شرکت تعاونی فردوس در جلسه ای که با حضور فرماندار شهر ستاد توسعه شرکت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی فردوس برگزار شد ، مشکلات و ناراحتیهای خود را بیان کردند.

رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی فردوس در جلسه بعدازظهر یکشنبه گفت: فردوس دارای 165 تعاونی با 7500 عضو است.

حمیدرضا صولتی افزود: “سال گذشته ، فردوس 100 نظارت مالی در انجمن های تعاونی انجام داد و هر هفته در روزهای یکشنبه و چهارشنبه آموزش رایگان و مجازی اعضای و مدیران تعاونی با کمک اساتید مجرب. قوانین تعاونی. “

سال گذشته ، او اعلام کرد که با 100 اختلاف کار و کارفرما در تعاونی ها برخورد می کند و 50 درصد موارد به خطر افتاده است.

شیلاتی با بیان اینکه اعتماد به تعاونی ها و کار گروهی باید تقویت شود ، افزود: بخش تعاونی دارای زیرساخت های بسیار خوبی از جمله امتیازات بیمه و مشوق ها است.

نداشتن دانش فنی

مدیرعامل شرکت توسعه و عمران فردوس با اشاره به تجربیات ضعیف مدیران و سهامداران شرکت تعاونی گفت: ضروری است که تعاونی ها با دانش فنی وارد این بخش شوند.

سید محمود پناهی از نبود دانش فنی ، مالی و حسابداری به عنوان یکی از مشکلات تعاونی ها یاد کرد: سرمایه اندک تعاونی ها آنها را از اجرای پروژه های بزرگ و خوب باز داشت.

وی گفت: برای حل مشکلات مالی در ابتدای تشکیل ، باید نرخ سود پایینی را در اختیار آنها قرار داد.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران فردوس خاطرنشان کرد: باید جلسات منظمی در خصوص چالش ها و قابلیت های تعاونی های سطح شهر برگزار کنیم تا بتوانیم مسائل را برطرف کرده و با هماهنگی لازم پیش برویم.

وی با اشاره به نبود خط اعتباری تعاونی ها گفت: در صدور مجوزهای مورد نیاز ما تاخیر وجود دارد.

وی خواستار پخش منظم در مورد مزایای تشکیل تعاونی ها در شبکه های استانی و ملی شد.

درخواست برای نرخ بهره پایین

مدیرعامل شرکت تعاونی مجتمع دامپروری اسلامی نیز اظهار داشت: ما انباری برای نگهداری محصولات دامی نداریم و ارائه سود کم به تعاونی ها می تواند چنین مشکلی را برطرف کند.

هادی مرادی با انتقاد از افزایش نرخ باربری محصولات دامی اظهار داشت: با توجه به اینکه با مراکز تولید دام فاصله زیادی داریم ، خرید کامیون با تسهیلات بانکی برخی از مشکلات ما را برطرف می کند.

وی خاطرنشان کرد: ساخت مجتمع دامداری نور اسلامی آغاز شده و بخشی از زمین این مجموعه در اختیار منابع طبیعی است و ما می خواهیم این مشکل را برطرف کنیم.

سایر موارد مطرح شده از سوی دیگر مدیران تعاونی ، عدم وجود غلات برای پرورش مرغ به ویژه بلدرچین و نبود دامپزشک بود.

نقاط ضعف در بازاریابی

فرماندار فردوس در این جلسه گفت که خروجی تعاونی ها در بخش های تولید ، اشتغال و ارائه خدمات باید مورد بررسی قرار گیرد.

حمید حلاج مقدم با بیان اینکه بخشی از ضعف در آموزش تعاونی ها مربوط به دولت است ، اضافه کرد: در دولت جدید توجه ویژه ای به بخش تعاونی ها خواهد شد.

وی از متولیان اصلی انجمن های تعاونی خواست تا بر مشکلات مالی شرکت های تعاونی فردوس مانند گذشته تمرکز کرده و در صورت ابتلا به کرونا ، تورم و تورم با مدیران شرکت های تعاونی همکاری کنند.

فرماندار فردوس عدم وجود برنامه مشخص و ضعف در بازاریابی را از موضوعات کلیدی تعاونی های تولیدی عنوان کرد و گفت: روش های جدید فروش محصولات با استفاده از فناوری ها و قابلیت های جدید در فضای مجازی و فناوری اطلاعات باید پیدا و اجرا شود.