درخواست حقوقدانان از رهبرانقلاب برای انتصاب «محقق داماد» بر مسند رئیس قوه قضاییه

پس از انتخاب رئیس دادگستری فعلی به عنوان رئیس اجرایی پیش از پایان دولت دوازدهم و ورود وی به دفتر رئیس جمهور ، گام ویژه ای قبل از اینکه وکلای دادگستری ، وکلا ، قضات و استادان دانشگاه در مورد آنچه ممکن است مطرح شود ، برداشته شد. . قوه قضاییه باید جدی گرفته شود. به طرق مختلف از رهبر معظم انقلاب خواسته شده است که آیت الله محقق داماد ، قاضی کشور را به عنوان رئیس قوه قضائیه منصوب کند. بر اساس آمار منتشر شده ، هزاران دانشجوی حقوق ، استادان حقوق ، علوم سیاسی ، فقه و مبانی حقوق با وکلا و قضات دادگستری در مورد نیازهای آنها توافق کرده اند. چنین پیشنهادی را اعلام می کند و از رهبری می خواهد تا به نیازهای جامعه حقوقی و قضایی در کشور توجه کنند.

آیت الله در سال 1324 در شهر كوم متولد شد و فرزند سید محمد داماد بود. سید مصطفی محقق داماد (احمد آبادی) دروس الهیات و فلسفه اسلامی را نزد اساتید بزرگ حوزه علمیه .com فرا گرفت. تحصیلات تکمیلی در هر دو موضوع. وی در سال 1995 دکترای خود را از دانشگاه لوین بروکسل دریافت کرد و یکی از معدود کشیشانی است که قبل از سی سالگی در رشته اجتهاد فارغ التحصیل شده است.

استاد موهاگ داماد علاوه بر تدریس و نویسندگی ، سوابق مدیریتی و اجرایی دارد که هنوز هم وجود دارد و به طور خلاصه:

دکتر. خلاصه ای از اسناد علمی – اجرایی توسط محقق داماد
از سال 1984 عضو شورای علمی مرکز دائرlopالمعارف بزرگ اسلامی است
استاد و رئیس گروه حقوق ، دانشگاه شهید بهشتی: 1365
رئیس گروه علوم و معارف اسلامی آکادمی علوم ایران: 1991
عضو هیئت داوران خبره و بدون مدرک
فصلنامه سردبیر آکادمی علوم

به عنوان یک نمونه عینی از یک متفکر در یک حوزه علمیه و دانشگاه ، دکتر Mohageg Damad را می توان در نظر گرفت و مقالات و سخنرانی های وی در طول دهه گذشته دانش و تفکر معاصر وی را در زمینه مسائل حقوقی اجتماعی تأیید می کند. همدلی در حوزه قضات از این شخصیت جذاب جامعه حقوقی بهره ای نبرده است. نعمت های بسیاری در زمینه عدالت و قانون وجود خواهد داشت ، از جمله نزدیکی دو بال فرشته عدالت در یک پرواز امن. موهاگ دیدگاه ها و نظرات خاصی راجع به وكالت دادگستری و دادگستری داماد ارائه می دهد اهداف تعیین شده در سند امنیت قضایی از دیدگاه خاص آنها در مورد تعریف و تفسیر عدالت ساخته می شود.

* وکیل