دختران نباید اسیر فرهنگ منحط و ویرانگر غربی شوند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه ورامین طی سخنانی با اشاره به سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر گفت: والدینی که از نعمت داشتن دختر برخوردار هستند، قدر این موهبت الهی را بدانند، نعمت دختر بسیار ارزشمند است و برخلاف تفکر غرب، نگاه به دختر و زن در اسلام نگاه ابزاری و شهوانی نیست.

وی گفت: امروز تمام توان رسانه‌های منحط بیگانه به کار گرفته شده که دختران و زنان را از هویت اسلامی خود دور کند و زن را مانند یک کالا ببیند.

امام جمعه موقت ورامین با بیان اینکه در نگاه غرب زن اسیر مد و مدگرایی و جلوه گری شده است، گفت: برخی زنان و دختران هزینه‌های گزافی را صرف آرایش، کاشت ناخن، عمل بینی و… می‌کنند و هزینه‌های اقتصادی را به خانواده و همسر تحمیل می‌کنند و در بسیاری از موارد مرتکب گناه می‌شوند و حتی به جسم خود آسیب وارد می‌کنند، اینها چه سودی دارد؟

وی بر آموزش چگونه زیستن به دختران در خانواده‌ها تاکید کرد و افزود: این آموزش‌ها باید در نظام تعلیم و تربیت و خانواده‌ها از ابتدا نهادینه شود، تا خدای نکرده دختران اسیر فرهنگ منحط و ویرانگر غربی نشوند.

محمودی ضمن تبریک دهه کرامت گفت: در این دهه روز تجلیل از بقاع متبرکه را داریم، که باید متولیان و دست اندرکاران این بقاع برنامه‌های جدی برای این روزها داشته باشند.

خطیب جمعه ورامین در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این شهر لغو قرارداد استعماری کاپیتولاسیون در ۲۳ اردیبهشت ۵۸ را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: در ۲۴ اردیبهشت ماه لغو تنباکو به فتوای میرزای شیرازی را در سال ۱۲۷۰ داریم، که هر دو رخداد نقش بی بدیل مرجعیت و فتوا را در مبارزه با استکبار جهانی نشان می‌دهد.

محمودی اقتدار فقیه، مرجعیت و ولایت در تفکر شیعی را موجب هراس مستکبران دانست و گفت: به همین دلیل است، که استکبار جهانی با تمام وجود سعی دارد، به این اقتدار ضربه وارد کند، اما این قدرت و اقتدار نظام استکباری را به زانو در آورده است.

امام جمعه موقت ورامین اضافه کرد: بی جهت نیست، که دشمنان تمام توان خود را برای هجمه به جایگاه ولایت فقیه به کار گرفته اند، اما تاکنون موفق نشدند.

وی سپس با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مقام معظم رهبری فرمودند «مرحله دوم انتخابات به اندازه مرحله اول اهمیت دارد.» لذا باید همه در تعیین سرنوشت خود همت کنند و از این حق قانونی و سیاسی خود استفاده کنند.

امام جمعه موقت ورامین برخی اتفاقات در ورزشگاه‌های کشور را غیرقابل توجیه دانست و اضافه کرد: عملکرد برخی از مسئولان ورزش با منویات مقام معظم رهبری و مبانی دینی و انقلابی سازگاری ندارد، امیدواریم مسئولان فکری کنند و اجازه چنین هتک حرمت‌هایی را ندهند، هرگونه بی تفاوتی و یا سستی خیانت به آرمان‌های امام و شهدا است.