دانشگاه امیرکبیر باید زمینه‌ساز رشد اقتصادی کشور باشد

به گفته شف ، رئیس جدید دانشگاه امیرکبیر ، دکتر سید حسن گودسی پور ، وزیر علوم دکتر ، تحقیقات و فناوری: “مشکل اصلی مشکل اقتصادی است.” علم و دانش در تعریف امروز بهترین راه برای ایجاد ثروت است.

وی ادامه داد: به دستور مقام معظم رهبری ، امیرکبیر مادر دانشگاه های صنعتی دانشگاه صنعتی است.

دکتر. گودزی پور افزود: ما دو نوع فناوری داریم. فناوری های نوظهور که محصول اصلی این فناوری ها هستند ، دانشگاه ها هستند. فناوری هایی وجود دارد که به زندگی افراد مربوط می شود و آنها فناوری های بالغ هستند. دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز باید در این زمینه ها فعالیت کند و راه را برای رشد اقتصادی کشور هموار کند.

سرپرست جدید دانشگاه امیرکبیر خاطرنشان کرد: حدود 47 پروژه ملی تعریف شده و بسیاری از آنها در اختیار دانشگاه امیرکبیر قرار گرفته است.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم تحصیلکردگان و اساتید دانشگاه امیرکبیر برای رفع نیازهای جامعه و کمک شایسته به میهن اسلامی با دانشجویان دست به دست هم دهند.

در این مراسم ، رئیس سابق دانشگاه امیرکبیر ، دکتر. سید احمد معتمدی گفت: خوب است که دانشگاه برای کار با نیروهای جدید ، مشاغل و ایده های جدید پیش می رود.

وی ادامه داد: در سال 93 برنامه راهبردی دانشگاه با دو هدف آغاز شد. این دو هدف اولاً این است که دانشگاه صنعتی امیرکبیر را به یکی از 1004 دانشگاه جهان تبدیل کند و ثانیاً آن را به یکی از دانشگاه های نسل سوم تبدیل کند.

نسل های 1 و 2 نسل سوم دانشگاه ها با ما فاصله زیادی دارند. معتمدی افزود: ما شش رویداد مهم در دانشگاه امیرکبیر داشتیم که شامل برنامه آموزشی ، پژوهشی ، فناوری ، برنامه بین المللی ، برنامه دانشجویی و فرهنگی ، برنامه زیرساختی و توسعه منابع و برنامه توسعه فناوری است.

وی گفت: “اگر قرار است تغییری در بخش صنعتی ایجاد شود ، به این دلیل است که ساختارها ساختارهای اساسی نیستند.” بنابراین ، برای اصلاحات ساختاری ، ما کارهایی مانند ایجاد یک معاون بین المللی ، ایجاد پردیس های ویژه ، ایجاد یک دفتر برنامه ریزی استراتژیک ، ایجاد یک سیستم بودجه مبتنی بر عملکرد و ایجاد برنامه ها و مقررات را انجام دادیم.

رئیس سابق دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مورد جایگاه این دانشگاه در رتبه بندی های بین المللی گفت: دانشگاه امیرکبیر رتبه 477 در جهان از نظر مراجعه و رتبه 17 در جهان از نظر آزمونها دارد.

وی در مورد نقش دانشگاه در تامین نیازهای صنعت و جامعه گفت: در این مدت بسته به موافقت نامه های صنعتی تعداد این قراردادها را افزایش داده ایم. سال گذشته 83 میلیارد قرارداد جذب کردیم که 60 درصد آن مربوط به قراردادهای صنعتی بود. علاوه بر این ، ارز قرارداد صنعتی 340 میلیارد است.

با اشاره به برنامه های آموزشی دانشگاه امیرکبیر ، دکتر. در همین راستا برنامه هایی مانند Quaps ، دوره های آموزشی رایگان ، باشگاه مهارت آموزی و مدرسه تجاری Tacopo اجرا شد که هنوز ادامه دارد و مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفته است.