دانشگاه آزاد اسلامی در ایجاد رشته‌های جدید و اشتغال‌زا فعال شود

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از ایلام، ناصر نجفی در دیدار با بهروز ناصری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام، از درخواست زمینه های جدید اشتغال جوانان و آموزش های صنعتی خبر داد. . . استخدام ممتاز در حوزه پتروشیمی، نفت و گاز استان و فعال سازی صنایع پایین دستی.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی رسالت خطیری برای ارتقای کیفیت آموزشی و ارتقای کیفی فارغ التحصیلان دانشگاهی و رسیدگی به معضل اشتغال استانی دارد. (ادامه مطلب)

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ایلام در ادامه با تاکید بر توجه به موضوعات مختلفی که در بحث اقتصاد و معیشت مردم باقی مانده است، تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامي از ظرفیت های این دانشگاه می توان برای رفع این مشکلات، تقویت ارتباط با فعالیت های صنعتی و اقتصادی و دانش بنیان، اقدامات موثر و ایجاد ثروت در استان استفاده کرد. دانشگاه علاوه بر بحث های ویژه می تواند در حوزه فرهنگی نیز فعالیت های مهمی انجام دهد. هنگام برگزاری دوره های تخصصی دانشگاهی و علمی باید از پتانسیل بالای دانشگاه در دستگاه های اجرایی استفاده کرد.

لزوم استفاده از پتانسیل دانشگاه برای تقویت باورهای دینی در بین جوانان

معاون سیاسی-امنیتی جوان استاندار بر لزوم بهره‌برداری از ظرفیت‌های دانشگاه برای تقویت باورهای دینی و ارزش‌های اسلامی در بین جوانان تاکید کرد. عدالت وارد مبارزه با فساد و تبعیض و حل مشکلات اقتصادی شوید.

محمد شبانه حسنی افزود: دانشگاه یک محیط فرهنگی و آموزشی است که طبیعتاً دلسوز نیروها و فضای دینی و ولایتی است و دانشگاه آزاد اسلامی باید در فضای جدید، ارزش ها و اعتقادات دینی را تقویت کند، وظیفه سنگینی است. برای ترویج آن در دانشگاه.” این مسئولیت بر عهده دانشگاه است.

دانشگاه آزاد اسلامی باید در ایجاد حوزه های جدید و اشتغالزا فعال باشد

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به رشته های خاص و حوزه های خاص خود، خروجی آن فرد باید یک متخصص در آن رشته باشد نه صرفا مدرک؛ چون کشوری که می خواهد توسعه پیدا کند نیاز به متخصص دارد.

لزوم بهره برداری از پتانسیل منحصر به فرد دانشگاه در توسعه استان جوان

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام با تاکید بر لزوم بهره برداری از ظرفیت های منحصر به فرد دانشگاه در توسعه استان خاطرنشان کرد: این دانشگاه ظرفیت و ظرفیت پژوهشی منحصر به فردی برای توسعه و حل مشکلات دارد. استان. در حال حاضر این دانشگاه دارای ده ها رشته کاربردی از کاردانی تا دکتری بر اساس ویرایش توسعه استان، البته از نظر تحصیلی است. قدرت تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی در همه عرصه ها پیشتاز است.

بهروس ناظری با بیان اینکه توسعه استان بدون توجه به نقش مهم دانشگاه ها تقریبا غیرممکن است و همه مسئولان استانی بر نقش دانشگاه آزاد اسلامی و سایر نهادهای آموزش عالی در توسعه استان تاکید دارند، تصریح کرد: در دانشگاه در هشت سال گذشته تحریم کردن کل دولت قبل حتی در تصویب رشته ها بود که با این دانشگاه همکاری نمی شد و گاه مشاهده می شد که رشته هایی را به یک مرکز غیرانتفاعی به نام دانشگاه تایید می کردند. اما برای این دانشگاه به دلیل تمام قابلیت های سخت افزاری و نرم افزاری که داشت هیچ بخشی را به رسمیت نمی شناختند و اساس آنها همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی بود.

وی با قدردانی از نگرش دولت جدید نسبت به تبدیل دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاهی انقلابی و مردمی گفت: تمام ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی ایلام در خدمت توسعه و فعالیت های انقلابی دولت جدید است. این یک تحقیق اساسی است.

انتهای پیام/4121/4062/