داستان دروازه‌های داربی – آوای البرز

در دربی، سوال مهم این است که چه کسی دروازه بان نیست تا اینکه چه کسی گل می زند.

به گزارش آوای البرز، فوتبال 360 او نوشت: «گیتس همیشه توسط مهم ترین افراد اداره می شود. می‌خواهد دروازه شهر باشد، باید مسئولیتش بر عهده ارتش و مسئولان شهری باشد، می‌خواهد دروازه یک تیم باشد و حفاظت از آن باید به تیم شماره یک سپرده شود. دروازه ها ورودی و راه تسخیر هستند، بنابراین باید از بتون و فولاد ساخته شوند. البته در فوتبال از این ماده خبری نیست، جایی که یک دروازه و چند ستون دارد، یک مرد فولادی باید جلوی آن بایستد. مردی با بینایی ضعیف اسم و جایگاهش در سیستم و تاکتیک و تکنیک تیم نیست، همه سیستم ها و تاکتیک ها فقط به دروازه ختم می شود، بعد باید مثل یک سوپرمن به میدان بیاید. سوپرمن تیم او در دربی پنجشنبه چه کسی خواهد بود؟ اگر در 22 هفته گذشته به دنبال پاسخی برای این سوال بوده اید، ممکن است پاسخ آبی باشد، اما چه کسی نداند که با آنچه اتفاق افتاده و در راه است متفاوت است.

حسین حسینی، دستهای گره شده

در شروع فصل هیچ تضمینی وجود نداشت که او شماره یک شود یا نه. رشید ماساهریکوی باتجربه یا علیرضا رضایکو جوان نیز همین فرصت را داشت تا درون دروازه بماند. اما حسین حسینی با الهام از خود بار دیگر به روزهایی رفت که اعتماد کادر فنی را جلب کرد و به خوبی به این اعتماد درون دروازه پاسخ داد. این روزها با حضور رقیب سرسخت مهدی رحمتی شباهت زیادی به روزهایی دارد که تعداد کلینیک هایش را زیاد کرد و رحمتی را محکم تر کرد. حسینی اکنون با 14 کلین شیت در صدر فهرست دروازه بانان قرار دارد اما اهداف مهم تری را دنبال می کند. او این بار با این اعداد و ارقام به دنبال شکستن رکورد این دروازه بان و آن دروازه بان نیست، بلکه فقط جام می خواهد. جایی که انتظار می رود او به عنوان کاپیتان ارتش آبی در آن قیام کند. حسین باید تا آخر فصل چسب دستش را دو برابر کند. هر توپی که او از دست بدهد ممکن است در نهایت منجر به افتادن جام از دستش شود که برای او و هواداران کابوس بزرگی است. حسین حسینی با 6 گل در این فصل تعداد گل های خود در لیگ برتر را سه برابر کرده است. اما این برد او را به بهترین دروازه بان ایرانی تاریخ لیگ برتر تبدیل کرد! دروازه بان هایی که بیشترین گل را در این بازی دریافت کرده اند، بازیکن شماره یک آبی ها با دیهاوس هستند. حسینی که 122 بازی با هواداران انجام داد، صدمین گل خود را به ثمر رساند و رکورددار دروازه بان سابق استقلال خوزستان شد. حالا با این آمار و رکوردهای خوب باید دروازه اش را در دربی ببندد تا کار فرهاد مجید برای قهرمانی و قهرمانی هموار شود.

حمد لاک: من بازیکن دربی هستم

حمد لاک برخلاف رقیب آبی خود فصل را با شانس های 100 درصدی آغاز کرد. نه بوسیدار رادوشوویچ و نه هیچ دروازه بان دیگری در پرسپولیس نتوانست موقعیت او را متزلزل کند. اتفاقی که الان افتاده این است که اگر او اولین شانس خود را در دربی به دست آورد، به جانشین خود مطمئن نیست، اما دربی یک فرصت ویژه برای حمد شانس است. فرصتی برای بازیابی همان قدرت ماندگار برای خود و دروازه اش. حمد لاک شاید نتواند در این فصل از رکوردها صحبت کند و اعدادی را که به ثبت رسانده نگه دارد، اما او بازیکن دربی است. او 330 دقیقه است که در دربی گل نزده است و اگر در بازی پنجشنبه گل نزند، رکورد نلسون را خواهد شکست. نلسون برزیلی با 405 دقیقه کلین شیت مقابل استاگال رکورددار تاریخ دربی است. شاید او رده عمومی هواداران و پیشکسوتان قرمز و آبی این روزها باشد. بحثی که چندان دوستانه و مطمئن صحبت نمی کند، اما همین انتقاد و انتقاد می تواند موتور محرک دروازه بان باشد و قبلاً ثابت کرده است که سدی آهنین در برابر مهاجمان حریف است. حمد لاک دومین دروازه بان تاریخ لیگ برتر از نظر تعداد کلین شیت خواهد شد. آماری که توانایی او را به عنوان مدافع شماره یک قرمزها تایید می کند. لاک با میانگین 2.1 کنترل در هر بازی، کنترل بیشتری نسبت به حسینی با 1.8 کنترل داشت. این آمار نشان می دهد که نمی توان هر گلی که پرسپولیس به ثمر رساند به گردن دروازه بان این تیم انداخت و بخش بزرگی از کلینیک های حسینی فاز دفاعی قدرتمندی را به این تیم مدیون هستند. “با این حال هر گلی که از خط دروازه رد شود مقصر شماره یک است. چه کسی در این بازی می تواند خود را از این نقش محبوب دور نگه دارد؟”

انتهای پیام/