خیز اتحادیه اروپا برای تحریم لبنان

اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) روز جمعه اعلام کرد که یک چارچوب قانونی برای اعمال تحریم های جدید علیه حساب ها و موسسات لبنانی ایجاد کرده است.

اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که افراد و موسساتی را که دموکراسی و حاکمیت قانون را در لبنان تضعیف می کند ، تحریم می کند.

به گزارش رویترز ، فرانسه تلاش های اتحادیه اروپا را برای افزایش فشار بر لبنان هدایت می کند تا این کشور را به سمت دولتی پایدار سوق دهد که بتواند اصلاحات اساسی را برای غلبه بر هرج و مرج سیاسی و بحران اقتصادی انجام دهد.

اتحادیه اروپا در بیانیه ای گفت: “با این حال ، برای رهبران لبنان مهم است که اختلافات خود را کنار گذاشته و اقدامات لازم را برای تشکیل یک دولت باثبات و هدایت کشور به سوی پیشرفت پایدار انجام دهند.”

پس از بمباران بیروت ، رئیس جمهور فرانسه چندین بار به لبنان سفر کرد تا طرحی را که ظاهراً به حل مشکلات لبنان کمک می کرد ارائه دهد ، اما این طرح تا کنون شکست خورد.

هنوز جزئیات دقیقی از پروژه فرانسوی در لبنان منتشر نشده است ، اما طبق گزارش رسانه ها ، این پروژه خواستار توجه فوری به چهار حوزه کمک های بشردوستانه برای مقابله با انفجار کرونا و بازسازی زیرساخت ها در پی بمباران بوورات است. اصلاحات. علاوه بر این ، ignes انتخابات زودهنگام پارلمانی در لبنان را فراهم می کند.

فرانک ریستر وزیر تجارت فرانسه که چندی پیش در آستانه اولین سالگرد بمب گذاری های تروریستی در بیروت به لبنان سفر کرده بود ، با مقامات لبنانی دیدار کرد و مقامات لبنانی را به تحریم تهدید کرد.

وزیر بازرگانی فرانسه مدعی شد که این کشور به تعهدات خود در قبال لبنان عمل کرده است و مقامات لبنانی هیچ تعهدی برای اجرای اصلاحات ندارند و سپس لبنانی ها را تهدید کرد که “این وضعیت در لبنان نمی تواند ادامه یابد و تحریم ها علیه مقامات قریب الوقوع خواهد بود”. پیام امروز ما این است که دولت را سنگسار کنیم ، بر حمایت خود از لبنانی ها تأکید کنیم و تعهدات مقامات را به ما یادآوری کنیم. “

فرانسه پیشتر اعلام کرده بود که اتحادیه اروپا با تحریم مقامات لبنانی تا پایان ماه ژوئیه موافقت کرده است.

رویترز به نقل از یک یادداشت دیپلماتیک نوشت که تحریم های اتحادیه اروپا شامل ممنوعیت سفر و توقف دارایی هایی است که می تواند برای فساد ، کودتاهای دولتی ، بی نظمی های مالی و نقض حقوق بشر استفاده شود. افسران.

در 4 اوت 190 ، در انفجار بمب در بندر بیروت دست کم 190 نفر کشته و 6500 نفر در لبنان زخمی شدند. این انفجار لبنان را درگیر بحران سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی کرد.

با گسترش کشور و تشدید بحران سیاسی ، حسن دایب ، نخست وزیر سابق استعفا داد و مصطفی ادیب را به عنوان عضو کابینه پارلمان لبنان انتخاب کرد. دیاب چند هفته پس از اجازه به سعد الحریری ، نخست وزیر سابق لبنان برای تشکیل کابینه ، استعفای خود را اعلام کرد. الحریری چند هفته پیش استعفای خود را اعلام کرد.

بر اساس گزارش رسانه ها ، در 4 آگوست ، جناح های التنمیم و التحریر لبنان نجیب میکاتی را به عنوان رئیس ستاد کابینه معرفی کردند.

میکاتی پس از اعلام مأموریت گفت: “مأموریت تشکیل کابینه لبنان یک ماموریت دشوار و مهم است و در صورت همکاری همه موفق خواهد شد.”

وی با بیان اینکه برای خاموش کردن آتش در لبنان به همکاری همه لبنانی ها نیاز داریم ، افزود: کابینه ای به نفع لبنان و اقتصاد لبنان تشکیل می شود.

310 310