خطر «تب کریمه کنگو» بیخ گوش مردم/ مصرف گوشت تازه تا 24 ساعت ممنوع

تب خونریزی دهنده کریمه کنگو بیماری است که با شروع هوای گرم خطر شیوع آن افزایش می یابد و به گفته کارشناسان تب کریمه کنگو از حیوانات آلوده به انسان منتقل می شود و سپس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. دیگر اینکه اگر ویروس در بدن دام وجود داشته باشد، 24 ساعت پس از کشتار به دلیل اسید موجود در بدن حیوان از بین می رود، بنابراین لاشه در کشتارگاه های صنعتی باید مراحل پیش سرد شدن را طی کند.

تب کریمه کنگو در سال 1944 در منطقه کریمه اوکراین و سپس در منطقه کنگو در سال 1956 کشف شد و با درک اینکه این دو بیماری منشأ یکسانی دارند نام آن را تب کریمه کنگو گذاشتند و برای اولین بار به طور رسمی به رسمیت شناخته شد. و در کشور ما درمان می شود.

با افزایش خطر ابتلا به ویروس تب کریمه کنگو در هنگام ذبح دام در خارج از کشتارگاه، در آستانه عید سعید قربان، ترس از شیوع این بیماری دو چندان می شود، بنابراین مردم توصیه های بهداشتی را رعایت کنند. مبادا روز تب زده عید قربان به حمام خون کریمه کنگو تبدیل شود.

دامپزشکان یکی از راه های انتقال بیماری تب کریمه کنگو را از طریق کنه های ناقل ویروس می دانند و به مردم توصیه می کنند از کشتن فیزیکی کنه ها برای جلوگیری از انتقال آن خودداری کنند.

علائم تب خونریزی دهنده کریمه کنگو

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کردکوی وی بیان کرد: تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی و به شدت واگیردار است که در حیوانات اهلی و وحشی از جمله گاو، بز، گوسفند، شتر و شترمرغ مشاهده می شود.

دکتر. “حسین محینی” کریمو دوره نهفتگی تب کنگو را یک تا سه روز اعلام و بیان کرد: این بیماری عمدتاً از طریق گزش کنه منتقل می‌شود، اما از طریق تماس با بافت و خون حیوان آلوده یا تماس با مایعات بدن بیمار نیز قابل انتقال است. اشخاص حقیقی. در واقع، این بیماری علاوه بر اینکه از طریق خوردن یا تماس با گوشت آلوده منتقل می شود، می تواند از طریق تماس انسان به انسان با ویروس سرایت کند.

علائم تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در انسان شامل سرگیجه، سردرد، تب بالای 38.5، درد عضلانی در پشت، گردن و مفاصل، درد قلب، استفراغ و اسهال است. خونریزی از بینی می تواند در قسمت هایی از بدن به دلیل مشکلات لخته شدن ایجاد شده برای سیستم ایمنی بدن بدتر شود.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کردکوی تصریح کرد: در صورت عدم درمان به موقع تب کریمه کنگو باعث مرگ انسان می شود. در واقع فرد مبتلا باید به محض مشاهده علائم به مرکز درمانی مراجعه کند.

تب کریمه کنگو در گلستان رخ نداده است

مهینی با بیان اینکه راه پیشگیری از شیوع تب کریمه کنگو سمپاشی دام و خرید گوشت از مراکز توزیع تحت نظارت دامپزشکی است، گفت: اگر اصرار داریم گوشت را از کشتارگاه های صنعتی تهیه کنیم به این دلیل است که کشتارگاه های صنعتی در حال حاضر هستند. از یخچال استفاده می شود و گوشت به مدت 24 ساعت در دمای یخچال و جگر 48 ساعت قبل از انتقال به مراکز پخش در یخچال نگهداری می شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه هیچ موردی از تب کریمه کنگو در گلستان مشاهده نشده است، تصریح کرد: توصیه اکید ما به مردم این است که گوشت را از قصابی های زیر نظر ما خریداری کنند و گوشت های ذبح شده در کشتارگاه صنعتی دارای برچسب است. آنلاین دامپزشکی است.

دامداران و کارگران کشتارگاه اولین گروه در معرض ابتلا به تب کریمه کنگو هستند رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کردکوی گفت: در کشتارگاه های صنعتی تماس مستقیم با لاشه گوشت وجود ندارد اما این مشکل قابل مشاهده است. در حالی که در کشتارگاه های سنتی خانم های خانه دار باید گوشت را قبل از مصرف ۲۴ ساعت در یخچال نگه دارند و هنگام دست زدن به گوشت باید از دستکش استفاده شود که البته اگر گوشت از کشتارگاه صنعتی تهیه شده باشد، لازم نیست. تا نگران آن باشیم.

تب کریمه کنگو علائم خاصی به صورت حیوانی یا گوشتی ندارد

مهینی با بیان اینکه در صورت وجود ویروس تب کریمه کنگو در دام، علائم خاصی به شکل حیوان یا گوشت آن ظاهر نمی شود، گفت: تنها راه تشخیص آن آزمایش های ویژه است، بنابراین به مردم توصیه می کنم. هنگام مصرف گوشت حتما فاصله زمانی را رعایت کنید.

وی بیان کرد: نگهبانان دائمی و چرخشی در سطح شهر و روستا برای نظارت و نظارت بر فرآورده های خام دامی در روز عید سعید قربان فعالیت می کنند و دامپزشکان و کارشناسان در عید سعید قربان بر دام های خام نظارت می کنند. بازدید محصولات تحت نظارت روحانی از مناطق دامپروری و هر شهروندی که در روز عید قربان با مشکل خاصی مواجه است می تواند سوالات خود را مطرح کند.

رئیس اداره دامپزشکی کردکوی در پایان به مردم توصیه کرد؛ از خوردن گوشت بلافاصله پس از ذبح دام خودداری کنید: شهروندان گوشت را به مدت 24 ساعت و جگر را 48 ساعت در یخچال نگهداری کنند.

233233