خطر ایرج طهماسب و بچه جدی است!

خطر ایرج تهماسب و فرزند جدی است!

یادداشت مجتبی احمدی، دبیر سرویس فرهنگی هنری خبرگزاری آوای البرز

«ایرج طهماسب» یکی از اصلی ترین امکانات تلویزیون و سینما در حوزه کودک کار به ویژه در عرصه نمایش عروسکی پس از سال ها انتظار اهالی رسانه و مخاطبان به دنیای فیلم بازگشته است. رسانه.

ناگفته نماند که ایرج تهماسب، حمید جبلی و گروهش، سال ها قبل از او و عروسک های مورد علاقه شان، کلاه قرمزی و پسر عمویش، یکی از تاثیرگذارترین برنامه سازان رسانه ملی در تمام دوران بوده اند. دبی و دیگران خاطرات فراموش نشدنی سال های دیگر هستند.

ایرج طهماسب سال ها بعد، غیرمنطقی، این بار به صحنه ای جدید در رسانه ای دیگر، قطعاً بدون اسکورت باز می گردد و دامادش حمید جبلی، این بار برای ارتباط همیشه با مخاطب، وارد صحنه نوظهور رسانه نمایش خانگی می شود. از یک قاب دیگر منتظر او هستم.

ایرج طهماسب این بار با چند عروسک جدید بازگشته است و عروسک ها به دنبال جای گذاشتن در بین مخاطبان هستند، البته در این راه عروسک جذاب بچه نمکی توانست به شکلی خاص و هوشمندانه با هوتن شکیبا رقابت کند. . باید جای عروسک های دیگر را بگیرد و به یکی از پربازدیدترین محتوای تولید شده در شبکه های اجتماعی تبدیل شود.

اما نکته ای که در مورد کار جدید ایرج طهماسب در برنامه مهمان وجود دارد که به سادگی نمی توان از آن گذشت، بحث محتوا و شاید نگرش گروه سازنده در ساخت مضامین این برنامه است.

اینکه برنامه مهمان نویسنده دارد یا نه، یا بر اساس پیشرفت های هاتن شکیب و تیم تولید محتوای برنامه چقدر پول به دست آمده، بحثی است که می توان در جای خود به آن پرداخت، اما بدون شک جالب و جذاب است. اول از همه، عروسک به جذب مخاطبان زیادی کمک می کند. بنابراین در شرایطی که در شبکه‌ها و پلتفرم‌های اجتماعی که بخش زیادی از مخاطبان خود را از دنیای مجازی می‌گیرند، نیاز به ارتباط با مخاطبان بیشتری در سطوح مختلف داریم، باید مراقب تایپ باشیم. واژه‌ها و انواع ادبیات محاوره‌ای البته انواع جملات و دیالوگ‌هایی که در اثر نوشتن، تقویت یا طراحی تلفظ می‌شوند، باید با درک خودشان سن متفاوتی داشته باشند و تأثیر نامطلوبی بر کار نداشته باشند.

در برنامه مهمان، عروسک بامزه بچه را بدون در نظر گرفتن کوچکترین قاب و ممیزی «یکی از ویژگی های این شخصیت» با استفاده از هر نوع ادبیات و هر حرفی می بینیم. تاثیر مثبت و منفی بازگشت ایرج طهماسب این است که هر چند این روزها خانواده ها علاقه شخصی به دنبال کردن برنامه مهمان دارند، اما مراقب هستند که فرزندانشان ته برنامه مهمانی ننشینند و از عروسک های بچه جذاب و بامزه استفاده کنند. عروسک بر اساس آداب و رسوم و اخلاق کودک.

طبیعی است که ایرج طهماسب سال ها برای کودکان کار می کند و تلاشی برای بدتر کردن عروسک و نمایش خود نداشته است، اما متاسفانه باید گفت که وسوسه های ویروسی شبکه های اجتماعی و آن چیزی که امروزه در تبلیغات شبکه های اجتماعی دیده می شود. صفحات پربازدید یکی از دغدغه های اوست. قرار است تأثیر معکوس بر مخاطبانش بگذارد.

در نهایت با وجود محبوبیت و اهمیتی که ایرج طهماسب در عرصه نمایش عروسکی به ویژه در بین کودکان و نوجوانان دارد، باید توجه داشت که کودکان و نوجوانان امروزی به شدت تحت تأثیر رسانه ها هستند و قطعاً در کنار این روزها ایستاده اند. اعضای ارشد خانواده شان. مهمان او حضور دارد و عروسک ها به شدت تحت تأثیر جذابیت و موقعیتی که او امروز پیدا می کند، شده اند. با همسالان محبوب خود با چالش های جدی مواجه نشوید. آنها حتی آموزش، فرهنگ و بهداشت را مطالعه کردند. قرار نیست پس از بازگشت، ماموریت جدیدی برای کودکان و نوجوانان تجربه کند.

انتهای پیام//