خروج ۱۹۳ تن فرآورده دامی از چرخه مصرف طی یکسال گذشته در کرمانشاه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

علیرضا حیدری در گفتگو با خبرنگار آنلاین با بیان اینکه بیش از 15 میلیون دام سبک و سنگین علیه بیماری های مختلف دام و بیماری های مشترک بین انسان و دام واکسینه شده اند، گفت:

وی با اشاره به اقدامات برای واکسیناسیون مرغ های بومی افزود: در استان کرمانشاه یک میلیون و 200 هزار قطعه جوجه بومی در مناطق روستایی و کم ارتفاع به صورت رایگان علیه بیماری نیوکاسل واکسینه شده اند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه بیان کرد: پایش بهداشتی پرورش بیش از 33 میلیون قطعه جوجه ریزی در ظرفیت واحدهای مرغ گوشتی و تخمگذار انجام شده است.

حیدری با بیان اینکه کشتارهای غیراصولی مستند شده است، گفت: از سال گذشته تاکنون بیش از 193 تن فرآورده خام دامی فاقد اصول بهداشتی دامپزشکی در کشتارگاه ها و مراکز توزیع کشف و ثبت شد. .

وی با اشاره به ادامه حضور ناظران و کادر فنی در کشتارگاه ها گفت: ناظران فنی، ناظران بهداشتی و بازرسان شرعی از جمله افرادی بودند که بر تمامی مراحل کشتار در کشتارگاه ها نظارت داشتند. با رعایت الزامات بهداشتی و ذبح دام، از کشتارگاه خارج می شود و چرخه مصرف خارج می شود.

حیدری تصریح کرد: استان کرمانشاه بازرسان سه حوزه بهداشتی، فنی و شرعی یکی از استان های فعال در تمامی کشتارگاه های دام و طیور است و تاکنون بیش از 70 هزار مورد مشاهده و مشاهده بر روی تمامی دام ها انجام شده است. مرغداری و مناطق آبی در سال گذشته