خدمات رایگان دندانپزشکی به دانش آموزان روستایی ارائه می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

اسم گودرسی در گفتگو با خبرنگار آنلاین با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش برنامه های خوبی را برای ارتقای سطح سلامت دانش آموزان در دستور کار قرار داده است، تاکید کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزانی که دارای مشکل هستند دندانپزشکی ایجاد کرده است. ارتباط خوب با اداره بهداشت دهان و دندان و دانش آموزان مدارس ابتدایی روستایی در سراسر کشور تصمیم به مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی و دریافت خدمات دندانپزشکی گرفته اند.

وی افزود: دانش آموزان روستایی در سراسر کشور تنها باید به مراکز بهداشتی درمانی و منازل زیر مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مراجعه و خدمات دندانپزشکی رایگان را به صورت پکیج از وزارت آموزش و پرورش دریافت کنند.

خدمات رایگان در شهرهای زیر 20000 نفر ارائه می شود

رئیس اداره بهداشت و بهزیستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش آموزان شهری ساکن در شهرهای زیر 20 هزار نفر می توانند از خدماتی مشابه روستاییان در زمینه بهداشت دهان و دندان در مقطع ابتدایی استفاده کنند، تصریح کرد: این افراد نیز از خدماتی برخوردار خواهند بود. خدمات پزشکی رایگان

گدرسی ادامه داد: در سایر مناطق شهری در واقع در شهرهای بالای 20 هزار نفر، دانش آموزان مقطع ابتدایی می توانند با 65 درصد تخفیف که با همکاری وزارت بهداشت به دست می آید از خدمات بهداشت دهان و دندان بهره مند شوند. می توانیم شاهد ارتقای سلامت دهان و دندان باشیم و دندان دانش آموزان در سراسر کشور شویم.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت سفیران سلامت دانش آموزی از دیگر فعالیت های وزارت آموزش و پرورش است تصریح کرد: با ابلاغ دستورالعمل سفیران سلامت دانش آموزی، همه دانش آموزان کشور می توانند به نوبت سفیران سلامت شوند و سلامت لازم را کسب کنند. مهارت های مدیران برنامه

ما ضعیف هستیم

رئیس دفتر سلامت و بهزیستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال گذشته 2 میلیون و 200 هزار سفیر سلامت داشتیم، تاکید کرد: امیدواریم این چرخه ای که اتفاق افتاده است، همه دانش آموزان را توانمند کند تا مسئولیت سلامت خود را بر عهده بگیرند. سال تحصیلی باید ادامه یابد و در نهایت تا سال تحصیلی آینده بتوانیم همه دانش آموزان را ثبت نام کنیم یک بار به عنوان یک سفیر سلامت باشید.

گدرسی گفت: مصوبه هیات وزیران نشان دهنده دانش هر 480 نفر است زبان آموز قرار است مدارس یک بهورز داشته باشند، بنابراین اداره بهداشت و درمان وزارت بهداشت در این زمینه با کمبود نیرو مواجه است.

وی با بیان اینکه معلمان می توانند به صورت موقت به جذب کادر بهداشتی در مدارس کمک کنند، تصریح کرد: با وجود راه اندازی معاونت بهداشت مدارس در دانشگاه فرهنگیان، امیدواریم در آینده نزدیک به این امر کمک کند. ما می توانیم برای چندین سال متخصص جذب کنیم وکیوم به نحوی آن را پر کنید و ببینید روزی ما با کمبود کادر بهداشتی در کشور مواجه نشویم.

رئیس اداره سلامت و بهزیستی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: 19 هزار نیروی بهداشتی در مدارس شهری کمبود داریم.