خبر وزیر کار درباره یارانه ۵ میلیون جامانده/ عبدالملکی: ۴۸۰۰میلیارد تومان می‌دادیم تا خارج

به گزارش خبرگزاری آوای البرز، عبدالملکی حاضر گفت: از هفت و نیم میلیون نفری که یارانه نمی گیرند، 4 تا 5 میلیون نفر پس از ثبت نام یارانه می گیرند.

وی ادامه داد: به اطلاعات مالی خانوارها در دهه دهم به دلیل شفاف نبودن یارانه پرداخت نشد، بسیاری از این افراد برای بررسی در سامانه حمایت اقدام کردند و به این افراد یارانه در حساب تعلق گرفت اما این مبلغ قابل پرداخت نبود. اطلاعات مالی آنها تا زمانی که شفاف شد پس گرفته شد.»

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: 90 درصد ایرانیان مشمول دریافت یارانه هستند، قطعا هیچ یک از 90 درصد ایرانی ها حتی یک نفر هم ضرر نمی کنند و همه پول به حساب سازمان هدفمندی یارانه ها است. “

وی تصریح کرد: اگر فردی مشمول دریافت یارانه در خرداد، تیر یا مرداد باشد، پول ماه های قبل به این فرد پرداخت می شود.

یارانه آرد در لیست کشورهای خارجی

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بخشی از یارانه آرد ایران از طریق قاچاق و صادرات رسمی به اتباع خارجی می رسید.

حجت الله عبدالملکی افزود: در بخش صادرات، ماکارونی از آرد یارانه ای مردم ایران 4800 میلیارد تن قیمت دارد که خارجی ها کمتر ماکارونی مصرف کنند.

وی رواج یارانه ها را یکی از مهم ترین اقدامات دولت سیزدهم عنوان و بیان کرد: سالانه ارز 4200 تومانی از جیب 400 هزار میلیارد تومانی خارج می شد. 400000 میلیارد نفر به جیب رفتند. برخی دلالان، واردکنندگان، قاچاقچیان، مصرف کنندگان، تولیدکنندگان خارجی.

عبدالملکی ادامه داد: بخشی از یارانه ارزی دولتی به جیب تولیدکننده خارجی به ویژه تولیدکننده نفت رفت، بنابراین به ازای هر دلار 20 هزار دلار به جیب تولیدکننده خارجی می رفت و به هر تولیدکننده خارجی 20 هزار یارانه می داد. به ازای هر دلار تومان.

223225