حمله هوایی و زمینی ترکیه به مواضع پ‌ک‌ک در شمال عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری نیرو ، وزارت دفاع ترکیه روز چهارشنبه اعلام کرد که حملات هوایی خود را در شمال عراق علیه مواضع شبه نظامیان پ.ک.ک ادامه خواهد داد.

روزنامه دیلی صباح گزارش داد ، دو عضو ارشد پ.ک.ک روز چهارشنبه در شهر سلیمانیه عراق با موفقیت توسط اطلاعات ترکیه بازداشت شدند.

بر اساس اطلاعات ترکیه ، بین سال های 2014 و 2015 ، دو نفر ، یکی از ملیت های ترکیه و دیگری سوری ها ، به پ.ک.ک پیوستند. منابع اطلاعاتی ترکیه گفتند که این شبه نظامیان قصد داشتند عملیات کودتا را در سلیمانیه و جنوب قندیل انجام دهند.

وزارت دفاع ترکیه روز چهارشنبه اعلام کرد که هواپیماهای جنگی ترکیه به مکان های پ.ک.ک در شمال عراق حمله هوایی کرده اند.

روزنامه ینی فاق گزارش داد که در حملات هوایی حداقل هفت شبه نظامی پوکاک کشته شدند. وزارت دفاع ترکیه همچنین فیلم هایی از این حمله را منتشر کرد.

ترکیه در پوشش مقابله با پ.ک.ک ، تمامیت منطقه ای شمال عراق را نقض می کند. ترکیه ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا پوکمون را یک گروه تروریستی می دانند که از 35 سال گذشته با دولت آنکارا اختلاف داشته است. ترکیه می گوید شبه نظامیان حزب کارگران کردستان (پ ک ک) مسئول کشته شدن بیش از 40 هزار شهروند ترکیه از جمله زنان و کودکان هستند.

روئینگ هیروری ، رئیس کمیسیون پیشمرگه کردستان عراق اخیراً گفت که ساکنان شمال عراق در شرایط سختی به سر می برند و به دلیل حملات زمینی ارتش ترکیه و حمله هوایی مجبور به ترک خانه های خود شده اند.

نیروهای ترکیه اخیراً هشت پایگاه جدید در منطقه کردستان ایجاد کرده اند. وی گفت که ستیزه جویان در گروه شبه نظامی پاکوک پایگاه دائمی در کوه ها ندارند و دائماً در حال تغییر وضعیت و اعمال تاکتیک های شگفت انگیز هستند.

به گفته یک مقام کرد عراقی ، روستاهای منطقه جنگی در وضعیت بسیار بدی قرار دارند ، از این رو بسیاری از مزارع به آتش کشیده شده اند و در عملیات اخیر ، 17 روستا در منطقه دارکار ، 14 روستا و هفت روستا در منطقه باتیفه به “کانی ماسی” تبعید شده اند و ساکنان آنها خواستار جبران خسارت شده اند.

انتهای پیام /