حمله دوباره نکونام به پرسپولیس/میلیون دلاری خرج کردند

به گزارش خبرگزاری آوای البرز؛ جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار استقلال مقابل پیکان در هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال، گفت: فصلی پر از اتفاقات عجیب بود که در فوتبال ما می‌افتد. با توجه به تعطیلی مسابقات به خصوص برای جام ملت‌های آسیا و همینطور بالا و پایین شدن لیگ، سال پرفشار و سختی بود.

وی ادامه داد: فردا آخرین بازی برای ماست و اهمیت بازی برای بازیکنان مشخص است. مقابل تیمی بازی داریم که قابل احترام است و آنها با توجه به شرایط جدول نیاز به امتیاز دارند. امیدوارم بازیکنان ما با تمرکز وارد زمین شوند و به موفقیت برسند.

نکونام در مورد برگزاری بازی پیکان و استقلال در ورزشگاه پاس قوامین تصریح کرد: این اتفاقات فقط در فوتبال ایران می‌افتد و در هیچ کجای دنیا رخ نمی دهد. دوستانی که از روز اول برنامه لیگ را می‌نوشتند باید این فکر را می‌کردند وقتی دو تیم بزرگ قرار است در دو استادیوم بازی کنند و شرایط مهیا نیست، این برنامه‌ریزی را انجام نمی‌دادند. دوستان شاید اصلاً فکر نمی‌کردند قهرمان هفته آخر مشخص شود. این موضوع از بی‌توجهی و بی‌برنامه‌ بودن فوتبال ما است و خنده‌دار است تیم ما برای قهرمانی می‌جنگد ولی هوادار ندارد.

سرمربی استقلال افزود: حالا این اتفاق افتاده و ما نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. اگر تیم دیگری بود می‌توانست کاری کند ولی ما نتوانستیم. گفتند کسانی که قرار است با تیم بیایند را به عنوان تماشاگر معرفی کنید؛ سؤال پرسیدم در بازی با هوادار که در ورزشگاه پاس قوامین برگزار شد مگر کسی کُد ملی گرفت؟ الان باید کُد ملی بدهیم و می‌خواهند مو را از ماست بکشند. هر چند از اول فصل این شرایط برای ما وجود داشت. وقتی بازی بدون تماشاگر است حضور 50،60 نفر نمی‌تواند فرقی داشته باشد. متأسفانه در فوتبال ما اتفاقات عجیب و غریبی می‌افتد.

نکونام در خصوص اینکه برخلاف اوسمار سرمربی پرسپولیس با مشکلات زیادی روبه‌رو بود، گفت: زمانی که کار را شروع کردیم هیچ مشکلی با حجت کریمی نبود و کارها خوب پیش می‌رفت ولی پس از آن مشکلاتی پیش آمد که به ما ضربه زد. اگر رقیبان ما که در بالای جدول هستند سال بعد نیاز به 4 بازیکن داشته باشند، ما نیاز به 8 بازیکن داریم چون امسال شرایط سختی را سپری کردیم و شرایط برابری نداشتیم.

وی یادآور شد: با تغییر سرمربی در تیم رقیب، بالای یک میلیون دلار دادند تا بازیکن بگیرند. اگر من این مشکلات، اتفاقات داوری و … را نداشتم، مثل مربی حریف آرام بودم و اینجا می‌نشستم و راحت صحبت می‌کردم. تا قبل از اینکه صدر جدول را از دست بدهیم اتفاقاتی می‌افتاد که باورم نمی‌شد. از روز اول، تلاش‌مان این بود که بر حسب وظیفه‌مان برای هواداران استقلال بجنگیم و بهترین بازی‌های‌مان را انجام دهیم. الان هم خوشحالیم که کادرفنی و بازیکنان به همراه باشگاه کارشان را انجام داده‌اند. امیدوارم فردا موفق باشیم و قهرمان شویم. از روز بعد از بازی فردا، نگاه‌مان به فصل آینده است و کارهایی که نیاز است، انجام دهیم. تا ثانیه آخر بازی تلاش می‌کنیم و باید ببینیم چه اتفاقاتی می‌افتد.

نکونام در واکنش به این سؤال که آیا با توجه به صحبت‌هایش از جمله عدم تغییر ورزشگاه دیدار فردا، باشگاه استقلال بازی‌ و مسائل بیرون از زمین را باخته است، گفت: اینکه چقدر بتوانیم از این اتفاقات و حواشی بیرون از بازی دفاع کنیم، چیزی نیست که دست من باشد. سازمان‌هایی هستند که نسبت به محل برگزاری بازی تصمیم‌گیری می‌کنند. من مربی تیم هستم و فقط می‌توانم حواشی فوتبال را کنترل کنم.

257 251