حضور ایران در نمایشگاه کتاب مسکو

سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو فردا (2 اکتبر 1400) ساعت 10 صبح آغاز می شود و مراسم افتتاحیه نیز ساعت 16 بعد از ظهر برگزار می شود. این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو ، برخلاف سال های گذشته ، در مرکز نمایشگاه مسکو برگزار می شود.

خانه کتاب و ادبیات در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو در ایران شرکت می کند. در این دوره از نمایشگاه ، سازمان طرح بزرگ ، صنعت نشر جمهوری اسلامی ایران و نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را در قالب بروشور و فهرست ارائه می دهد. دیدار با مدیران نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو و ملاقات با ناشران ، نویسندگان و مسئولان نمایشگاه وزارت فرهنگ روسیه از دیگر رویدادهای خانه کتاب و ادبیات ایران در این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو است.

این نمایشگاه همچنین قصد داشت از اثری از مهشید دارابی (تصویرگر و عضو انجمن تصویرگران ایران) با حمایت خانه کتاب و ادبیات ایران رونمایی کند. آژانس ادبی مینا نیز در نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو شرکت می کند تا برای فروش کتاب با ناشران این نمایشگاه تماس بگیرد.

یکی از شرکت کنندگان در این نمایشگاه انتشارات سروش بود ، بخشی ویژه فعالیت های غرفه ایران در سی و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو برای کودکان و نوجوانان. این ناشر همچنین کاتالوگ کتاب های منتشر شده به زبان انگلیسی را در نمایشگاه ارائه می دهد و قصد ارائه و فروش این آثار را دارد.