حضور ایران در نمایشگاه کتاب سلیمانیه

به گزارش شفاف به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، خانه کتاب و ادبیات ایران بیش از 800 عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان را در سومین نمایشگاه بین المللی کتاب سلیمانیه عرضه کرد. ادبیات معاصر، ادبیات پایداری و مقاومت مقدس، شعر، تاریخ شناسی، هنر و دین در معرض دید عموم قرار می گیرد.

رونمایی از کتاب، نشست فارسی دانشجویان دانشگاه های سلیمانیه با نویسندگان کشورمان، نشست مشترک با نویسندگان سلیمانیه، مشاوره با ناشران برای تبادل رایت، معرفی صنعت نشر ایران به زبان انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، دعوت از ناشران خارجی دعوت به تهران و … از دیگر برنامه های خانه کتاب و ادبیات ایران در این نمایشگاه است.

همچنین با همکاری انتشارات سوره آنلاین، نسخه کردی کتاب «تواریخ مسیحیت» نوشته کیانوش گلسار راگب در غرفه جمهوری اسلامی ایران رونمایی می شود. کتاب «لام یاسر» با حضور محمدرضا بایرامی (نویسنده اثر) در نمایشگاه معرفی و نقد و بررسی می شود.

در نمایشگاه کتاب سلیمانیه با حضور مختار شکری پور (مترجم) از ترجمه های کردی کتاب «نقل از شعر معاصر ایران» و «باران بر کلام من» منتشر شده توسط انتشارات سوره آنلاین رونمایی می شود.

آژانس ادبی «دایره مینا» نیز در جمهوری اسلامی ایران در این غرفه حضور خواهد داشت و پیشاپیش با ناشران شرکت کننده در نمایشگاه برای فروش رایت هماهنگ و رایزنی خواهد کرد.

سومین نمایشگاه بین المللی کتاب سلیمانیه با حضور ناشران از 15 کشور جهان از 18 نوامبر تا 26 دسامبر در نمایشگاه بین المللی کتاب سلیمانیه برگزار می شود.