حسینی: دولت از هیچ حزب و فردی در انتخابات مجلس حمایت نمی‌کند

حسینی: دولت از هیچ حزب و فردی در انتخابات مجلس حمایت نمی‌کند

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: آقای رئیسی حزبی ندارند و تأکید کردند اعضای دولت از حزب و افرادی حمایت نکنند، امکاناتی که در کشور وجود دارد در اختیار همگان است تا مشارکت در جامعه افزایش یابد و امیدواریم افراد متخصص و کارآمد انتخاب شوند. 

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سید محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در نشست خبری خانه گفت‌وگوی دانشگاه تهران که هم‌اکنون (شنبه، ۲۸ بهمن ۱۴۰۲) در محل دانشگاه تهران در حال برگزاری، اظهار کرد: در آستانه انتخابات مهم مجلس در تاریخ ۱۱ اسفند هستیم.

وی افزود: مشارکت در انتخابات آثار منطقه‌ای، داخلی و جهانی دارند و کسانی که احساس مسئولیت دارند در این عرصه رقابت می‌کنند و  ۱۵ هزار کاندید در انتخابات مجلس ۱۴۰۲ تائید شده‌اند.

حسینی اظهار کرد: دولت سیزدهم از شهریور ۱۴۰۰ یعنی از آغاز حکومت خود اقدامات مثبتی انجام داده است، مثلاً سدها، راه‌ها، بیمارستان‌ها و … خدماتی انجام داده تا مردم بدانند که دولت در خدمت آنها هستند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ادامه داد: هزاران پروژه در آستانه دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسید که از آثار مثبت انقلاب اسلامی ۱۴۰۲ است، اما عده‌ای به دنبال سرنگونی و کاهش اعتماد مردم برای مشارکت در انتخابات هستند، اما کسی نمی‌تواند مجلس سیزدهم را منحل کند و امیدواریم مردم با انگیزه بالا در انتخابات شرکت کنند.

حسینی گفت: آقای رئیسی حزبی ندارند و تأکید کردند اعضای دولت از حزب و افرادی حمایت نکنند، امکاناتی که در کشور وجود دارد در اختیار همگان است تا مشارکت در جامعه افزایش یابد و امیدواریم افراد متخصص و کارآمد انتخاب شوند.

وی بیان کرد: امیدواریم از سال ۹۸ که مشارکت مردم ۴۲ درصد بود این رقم در سال ۱۴۰۲ افزایش یابد؛ چرا که سرمایه اجتماعی نظام بیشتر شده و حقانیت نظام شناخته شده است و نسل‌کشی جبهه و صف‌بندی موجود نشان می‌دهد که نظام اسلامی پناهگاه جبهه مقاومت است و این موضوع را روشن می‌سازد؛ امیدواریم نسل جوان دانشجو که ۳ و نیم میلیون نفر هستند در انتخابات مجلس شرکت کنند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اضافه کرد: سال میلادی ۲۰۲۴ سال انتخابات در دنیاست و برخی از گزارش‌ها حاکی از این است که نیمی از مردم کره زمین در آستانه انتخاب هستند؛ بنابراین در رقابت قرار داریم و امیدواریم مشارکت مردم نشان‌دهنده انسجام و پیوستگی باشد.

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.