حرکت رو به جلو اقتصاد خراسان رضوی و استمرار آن امنیت‌آفرین است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد کاسم تقوی شامگاه سه شنبه در نشست گرامیداشت هفته نیروی انتظامی با اصناف در مشهد اظهار داشت: پیشرفت اقتصاد کشور دلیل دشمنی جدید دشمنان با نظام جمهوری اسلامی است. همانطور که در سال‌های شیوع کرونا و موفقیت‌هایی که در درمان این بیماری به دست آمد، مسیر خود را تغییر دادند زیرا ایران بارها علیه کشورمان تبلیغ کرده و نتیجه‌ای نداشته است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: نگاه دشمن به بیکاری و عدم رونق اقتصادی در کشور است و باید تلاش کنیم اقتصاد کشورمان رو به جلو نگه داریم.

وی گفت: در این اغتشاشات اخیر ماموران نیروی انتظامی نگران خسارات وارده به اصناف و فروشگاه ها بودند و تمام تلاش خود را کردند تا اقتصاد را منحرف کنند و چرخه خدمات را به مردم بسته نکنند، مهم نبودند، اما ما در این اغتشاش هستیم. تلاش برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی

تقوی افزود: در اغتشاشات اخیر تمام دغدغه نیروی انتظامی این بود که به کسی آسیب نرسد، در حالی که تعدادی از نیروهای این اداره مجروح و تعدادی نیز به شدت مجروح شدند، اما بررسی کنید که چند نفر از سایرین مجروح شده اند. راستی چند نفر در بیمارستان هستند؟

فرمانده انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: کشور ما در حوزه نظامی و امنیتی خارجی حرفی برای گفتن دارد و دشمن در این زمینه کاری ندارد چرا که کمربند دفاعی حوزه نظامی ایران از مدیترانه تا آسیای میانه امتداد دارد. دشمن از نقاط مختلف کشورمان مجبور به فرار می شود.

وی تصریح کرد: دشمن تنها در امنیت داخلی و مسائل فرهنگی می تواند قدرت نمایی کند که نوک پیکان در برخورد با امنیت داخلی، مرزها، قاچاق و فحاشی های فرهنگی است.

تقوی با اشاره به امنیت مجموع 6.5 میلیون زائر در دهه آخر صفر در استان گفت: امنیت این همه زائر هزاران ذائقه و مناظر را فراهم کرده است و این در حالی است که دشمنان مشهد و خراسان رضوی توجه خود را به ایجاد ایجاد کرده اند. ناامنی

نظارت بر بیش از 200 هزار واحد صنفی در خراسان رضوی

امیر مرتضوی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: نیروی انتظامی کار زیادی دارد و انتظارات مردم از این اداره بسیار بالاست.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی افزود: در سایر کشورها سهم انتظارات از سازمان های فرهنگی و اجتماعی 70 درصد، سازمان های امنیتی و انتظامی 20 درصد و سهم دستگاه قضایی 10 درصد است. اما در کشور ما برعکس است و توقعاتی که از ادارات امنیتی وجود دارد، آنگاه نیروی انتظامی بیش از 70 درصد است، بنابراین شب و روز برای نیروی انتظامی وجود ندارد.

وی بیان کرد: نظارت بر 200 هزار سندیکای کارگری در خراسان رضوی به تنهایی وظیفه سنگینی بر عهده نیروی انتظامی است و در صورت بروز مشکل ابتدا مردم به نیروی انتظامی و دستگاه قضایی مراجعه می کنند.

مرتضوی گفت: در 6 ماهه امسال از تعطیلی بیش از 300 واحد تولیدی جلوگیری شد که بخشی از آن تامین امنیت توسط نیروی انتظامی بود.