حادثه سقوط پاراگلایدر مریوان یک کشته و یک مجروح برجا گذاشت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

کامران رحیمی در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: متأسفانه شنبه شب یک نوجوان 14 ساله با پاراگلایدر بر فراز بالای فیله قوس در محل رو به دریاچه ساریور پرواز کرد که جان خود را از دست داد.

وی افزود: روز شنبه یک فروند پاراگلایدر به محل پروازی رو به دریاچه ساریور سقوط کرد که بلافاصله اورژانس به محل حادثه اعزام شد و خلبان و مسافر که به شدت مجروح شده بودند به بیمارستان منتقل شدند.

رحیمی اعلام کرد: متاسفانه ساعت 20 برهان رسدار مسافر 25 ساله مریوانی بر اثر جراحات شدید و خونریزی داخلی در بیمارستان جان باخت.

رئیس انجمن پاراگلایدر سواران مریوان در خصوص جزئیات این خبر گفت: خلبان فرزند نوجوان و مربی پاراگلایدر فاقد مجوز پرواز بوده و در پرواز غیرمجاز یک نفر کشته و یک نفر مجروح شد.

رحیمی افزود: انجمن پاراگلایدر مریوان در این خصوص هشدارهای لازم را داده است و از پرواز شنبه که منجر به این حادثه دلخراش شد بی اطلاع بودیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر تنها سه نفر سوار بر مریوان دارای مجوز پرواز با پاراگلایدر هستند و افرادی که دارای مدارک قانونی از جمله بیمه، مجوز پرواز و تجهیزات به روز در صورت نیاز هستند، ممکن است مجوز پرواز داشته باشند.