جشن تولد بابک برزویه در فراغش

به گزارش گروه فرهنگ و هنر آوای البرز؛ مراسم بزرگداشت بابک برزویی عکاس سینما و تئاتر نیز در بیست و سومین زادروز این هنرمند با اجرای فرزاد حسنی در خانه هنرمند ایران در شهریور برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مستند «لحظه های هستی» با محوریت بابک بورسو برای شرکت کنندگان در مراسم پخش شد، سعید صادقی کارگردان این مستند گفت: «لحظه های هستی» یکی از انسانی ترین مستندها بود. فیلم های لذت بخشی که ساخته ام، سه سال پیش که کنار بابک بودم رفتم این کار را فیلمبرداری کردم و سه سال بعد در روز تولدش فکر نمی کردم وقتی خودش نیست جایی جمع شویم و فیلمش را ببینیم. از خانواده بابک می خواهم این فیلم را به عنوان هدیه من قبول کنند، امیدوارم لحظات خوبی را از او ثبت کرده باشم.

بعدها علی نیک رفتار یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن عکاسان سینمای ایران روی صحنه آمد و گفت: دوست دارم از عشق حرف بزنم، بابک عاشق عکاسی بود، عکاسی زندگی او بود. او همیشه دوربین را در دست داشت و با وجود اینکه نمی توانست دوربین را حمل کند، این کار را با موبایلش انجام می داد. هرگز او را غمگین ندیدم، موجی از منفی نگری در او ندیدم، حضورش همیشه پر از هیجان و شور بود، در هر جمعی که وارد می شد همان انرژی را داشت. او بمب انرژی بود. بابا قطعا مراقب ماست، پس تولدش مبارک.

وی گفت: از خانه هنرمندان ایران می خواهم بخشی از این خانه را به نام بابک اختصاص دهد. با این حال بابک هرگز از ذهن و خاطره ما پاک نخواهد شد.

فهرست مطالب

سپس سیترا اسکندری بازیگر سینما به روی صحنه آمد و تولد بابک برزوی را تبریک گفت و خاطره ای گفت: اگر برای کسی اتفاقی می افتاد بلافاصله بابک گوشی را برمی داشت و کمک می کرد و پرانرژی بود. جای بابک برای ما خالی می شود. همه پل های ارتباطی از بین رفته اند و به نظر می رسد که ما در حال از هم پاشیدن هستیم. مطمئنم تک تک همکارانم یاد بابک را فراموش نمی کنند.

وی خطاب به بابک برزویی ادامه داد: به نظر من مرگ یا هستی برای تو معنایی ندارد، همیشه هستی، تولد همه ما مبارک. عکس شما و تصاویری که ثبت کردید برای همیشه در این دنیا ماندگار خواهند بود.

در ادامه این مراسم حجت الله ایوبی رئیس سابق انجمن سینما به روی صحنه آمد و گفت: بابک فرزند سینما بود. ایشان در زمان حضور من در سازمان سینمایی در کنار ما بودند و امروز در حضور همسر گرامی ایشان اعلام و اعتراف می کنم که یکی از عواملی که باعث شد در آن زمان من را ادامه دهم حضور بابک برزویی بود. عشق و لبخندش به من انرژی می داد چون انرژی مثبتی داشت. گویی بدن بابک تاب تحمل این روح بلند و ناآرام را نداشت. خیلی‌ها می‌آیند و می‌روند، اما چه فرقی بین بعضی‌ها که می‌آیند و آمدنشان مایه برکت است. بابک در میان ما هست و خواهد بود. این را هم باید بگویم که بسیار سخاوتمند بود. من عاشق بابک بودم و هستم و چقدر خوب است که در روز تولدش چنین مراسمی داشته باشم.

سپس ابوالحسن داوودی کارگردان سینما در پشت صحنه ایستاد و گفت: بودن در کنار بابک برای من یک تجربه بود، وقتی برای اولین بار با او آشنا شدم متوجه شدم او جوانی پرانرژی است، او عکاس یکی از کارهای من بود. همیشه با همه می خندید و شوخی می کرد. من خیلی آدم اجتماعی نیستم و برقراری ارتباط برایم سخت است، اما خوشحال بودم که یک نفر را سر صحنه فیلمبرداری دارم که هر وقت مشکلی داشتیم به ما کمک می کرد و گاهی از انرژی افسارگسیخته او تعجب می کردم. بابک بیشترین علاقه و تلاش را داشت که چیزهای جدید را امتحان کند، مثلاً دوست داشت دوربین های جدید را امتحان کند. خیلی عکاس خوبی بود.. از بابا جز لبخندش و خوشحالی که به ما داد چیزی یادم نیست.

مجید رضایان یکی از خبرنگاران ارشد نیز روی صحنه آمد و گفت: خیلی خوب است که با دوربینتان معنا را منتقل می کنید، ما عکاسانی داریم که عکس هایشان حرف می زند. این افتخار را داشتم که در جاهای مختلف در خدمت بابک باشم و لبخند او فراموش نخواهد شد.

سپس نیدال شاهطلایی همسر بابک برزویی گفت: از همه کسانی که بابک را دوست داشتند تشکر می کنم.

پدر بابک برزوی در پایان فرزین برزوی در سخنانی کوتاه گفت: انرژی زیاد بابک او را به انجام هر کاری واداشت.

پس از آن محمدمهدی عسگرپور، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، تندیس سارو آرت خانه و امیر عابدی هدیه موزه سینما را به خانواده بابک اهدا کرد.

این مراسم با برش کیک پنجاه و سومین سالگرد بابک برزوی به پایان رسید.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای موافق رای و 0 رای مخالف