جشنواره ورزش محلات، اتفاق مبارکی برای تهران و تهرانی هاست

به گزارش شفاف به نقل از پایگاه خبری سازمان ورزش شهرداری تهران، حسین اوجاگی با حضور در نشست خبری در آستانه آغاز جشنواره های اوقات فراغت و فعالیت های ورزشی در تهران به تشریح برنامه ها و رویکردهای کلی سازمان های مربوطه پرداخت.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تصریح کرد: مدیریت شهری تهران معتقد است علاوه بر کالبد شهر، روح شهر را نیز باید در نظر گرفت.

اوجاگی خانواده محوری و محله محوری را دو رویکرد کلی در برنامه های سازمان ورزش شهرداری عنوان و بیان کرد: رویدادهایی که بیشتر فعالیت های ما مانند همایش های پیاده روی را به دنبال دارد.

وی با اشاره به فرصت‌ها و تهدیدات شیوع بیماری همه‌گیر کرونا گفت: قبل از کرونا 3 میلیون و 3000 نفر در مناسبت‌های مختلف از خدمات ورزشی شهرداری استفاده می‌کردند، اما در دوران کرونا این آمار تغییر کرد و طبیعی به نظر می‌رسد. در این مدت با توجه به عدم استفاده شهروندان از امکانات، مجبور شدیم آسیب های ناشی از فرسودگی مجموعه های ورزشی را ترمیم کنیم.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در بخشی دیگر از توضیحات خود با اشاره به مسابقات محله ای گفت: این مسابقات در 4 رده و ابتدا به صورت محله ای برگزار می شود و سپس بهترین محلات با یکدیگر به رقابت می پردازند. قهرمانان و بهترین های شهر مشخص می شوند. از این نقطه به بعد محله قهرمان می تواند بعد ملی به خود بگیرد که خود را برای رقابت ملی با شهرهای بزرگ کشور آماده می کند و به همین دلیل محله قهرمان در حال تبدیل شدن به یک شهر قهرمان است.

در ادامه این نشست خبری، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در پاسخ به سوالات رسانه ها مبنی بر تغییرات موجود در ذائقه ورزشی مردم و برنامه های در نظر گرفته شده برای گسترش دیدگاه ها و نگرش ها به ورزش سنتی به ویژه در حوزه ورزش گفت: امکانات، ابزار و محله های موجود. رای گرفته شده است که در این زمینه مطابق با خواست مردم عمل شود. در مسابقه محله آیتم های زیادی وجود دارد اما ما فقط به این موضوعات نمی پردازیم.

اوجاگی در پاسخ به سوالی مبنی بر مشارکت و هماهنگی با دستگاه های مرتبط از جمله وزارت ورزش گفت: ارتباط خوبی با مسئولان ورزش کشور از جمله فدراسیون همگانی و فدراسیون ورزش های دانش آموزی داریم. ما در این رابطه با آقای کلهر ملاقات کرده ایم. ما باید بپذیریم که در اجرای برنامه سه شنبه (گشایش) سرزمین ها سلاح های خود را داریم.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری درباره برنامه‌هایی که می‌خواهید اجرا کنید تا بعداً از آن به عنوان مخلوق و بازمانده زمان شما یاد شود، گفت: هدف افزایش سرانه فعالیت بدنی و همه پروژه‌ها و رویدادها است. باید در این راستا انجام شود.» در حال تغییر است. ضمن اینکه می خواهیم در ورزش فرهنگ سازی لازم را داشته باشیم.

وی در این باره به مشهدی یاری، رئیس بخش سرگرمی و بازی سازمان ورزش شهرداری توضیح داد.
مشهدی یاری گفت: در سازمان ورزش افراد شایسته ای وجود دارند که نقش بسزایی در گسترش ورزش داشته اند. پیش بینی های لازم برای افتتاحیه 7 تیرماه انجام شده و یک تیم 4 نفره وظیفه حفظ نظم در برنامه را بر عهده دارند.

اوجاگی در پاسخ به این سوال که «چند مجتمع سرمایه ای به بخش جنوبی شهر – نقاط مغفول – اختصاص داده شده است»، گفت: شهرداری تهران به ساخت ورزشگاه ها نگاه محوری دارد یا در منطقه ای مانند. 20، باید در مورد 70 مجتمع و سالن صحبت کنیم.

وی با بیان اینکه گزارش هایی مبنی بر فعالیت مربیان در مجموعه های ورزشی پایتخت و برخی تخلفات اخلاقی از سوی آنها شنیده می شود، گفت: مربیان طی فرآیندی جذب می شوند، با توجه به نیاز مجموعه ها توسط یک شرکت پیمانکاری جذب می شوند. همه چيز. تلاش برای ایجاد شرایط خوب فرهنگی از طریق ورزش، اگر اتفاقی بیفتد که نتیجه عکس داشته باشد، قطعاً از آن جلوگیری می کنیم.

امیری، مدیرکل آموزش شهروندی و دبیر ستاد اوقات فراغت شهرداری تهران در بخشی دیگر از این نشست خبری گفت: تابستان برای رسیدگی به اوقات فراغت شهروندان برنامه ریزی شده است که اگر مسئولان و شهروندان برنامه ریزی لازم را داشته باشند، ما برنامه ریزی می کنیم. می توانند از این فرصت استفاده کنند.” او از زمان به خوبی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ستاد اوقات فراغت در سازمان ورزش شهرداری راه اندازی شده است، اضافه کرد: امسال اولین تابستان قرن جدید است، اما دو سال بعد با رهایی از کرونا، می توانیم اقدامات لازم را انجام دهیم، از این رو این شعار اعلام شد. “اولین تابستان”. ما برنامه های خود را دنبال می کنیم.

دبیر ستاد اوقات فراغت تصریح کرد: برای اجرای هرچه بهتر برنامه های پیش بینی شده، شهروندان را گروه بندی کردیم و برای هر یک از این گروه ها از نوجوان تا سالمند شعار و رویکرد خاصی در نظر گرفتیم.

امیری با تشریح اتفاقاتی که ستاد اعیاد در نظر دارد اجرا کند، یادآور شد: تلاش می کنیم روزهای شادی برای شهروندان ایجاد کنیم، برنامه های ما در دو قسمت است که یک قسمت از برنامه قبل و بعد از محرم پیگیری می شود. پیاده روی شهری

به نظر وی منطقه تهران به عنوان یک رویداد ویژه با سازمان ورزش شهرداری همکاری خواهد کرد.