جشنواره فیلم مقاومت روی ناو برگزار می‌شود

مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس درباره آماده سازی پنج فیلم این انجمن برای حضور در جشنواره فیلم فجر گفت: هفدهمین جشنواره فیلم دفاعی را در خلیج فارس با کشتی برگزار می کنیم.

به گزارش آوای البرز، سید محمد حسینی در نشست هم اندیشی با حضور رئیس سازمان بسیج مصطفین با اشاره به برخی از فعالیت ها و فعالیت های این انجمن در سال جاری، گفت: در تلاش هستیم پنج فیلم برای دهه فجر منتشر کنیم. جشنواره فیلم می دانیم که فیلم آرس که دو سال تحقیق و نگارش طول کشید یکی از مهمترین آثار است شوروی این فیلم داستان سه مرزبان آذربایجانی را روایت می کند که با ارتش می جنگند.

وی با اشاره به دیگر تولیدات انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس گفت: اکنون در حال تولید «ساشون» به کارگردانی نرگس آبیار با موضوعی ضد انگلیسی هستیم. در حال ساخت هستیم. دو پروژه دیگر هم قرار داده ایم که یکی با موضوع طنز، طنز و خانوادگی و دیگری با موضوع شهید عزیز حاج قاسم سلیمانی است که همه این آثار به جشنواره می رسد. در واقع ما در حال کار بر روی یک پروژه با محوریت استان های مربوط به شهدای برجسته استان هستیم. طبق برنامه ریزی های انجام شده تصمیم داریم در هر استان یک شهید و یک فرد برجسته معرفی کنیم و از آنها اثر و پرتره بسازیم که در برخی استان ها و در برخی دیگر انجام می شود.

حسینی در خصوص هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت گفت: در جشنواره فیلم مقاومت امسال به جای تمرکز بر تهران و پایتخت، سعی کردیم به خط مقدم مقاومت و خلیج فارس برویم. یک کشتی

همچنین سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین این جشنواره را زمینه ساز فیلم گام دوم انقلاب اسلامی دانست و حادثه تروریستی حرم حضرت شاه چراغ را تسلیت گفت. وی با اشاره به توانمندی های جشنواره فیلم مقاومت گفت: جشنواره بین المللی فیلم مقاومت همانطور که از نامش پیداست باید در مقیاس جهانی و با استفاده از زبان هنر و سینما شکل بگیرد تا بتواند حرف بزند. همه کشورها. به تعبیر ائمه انقلاب اسلامی ما ایده های بزرگی در مورد مقاومت داریم و می توانیم از آنها استفاده کنیم.

وی همچنین درباره اعتراف متفکران آمریکایی درباره معنا و مفهوم مقاومت در عرصه بین الملل بیان کرد: اخیراً مقالاتی در نهادهای راهبردی آمریکا منتشر شده است که در آن، قدرت اقتصادی و نظامی برای موفقیت یک ملت کافی نیست، بلکه وجود دارد. شرط، که روحیه مقاومت است. پس اگر اثری عالی تولید کنیم، قطعاً زمینه انتشار آن فراهم می شود. آثار سینمایی تولید شده در کشور ما هم در کشورهای مسلمان و هم در کشورهای غیرمسلمان با استقبال خوبی مواجه می‌شوند، بنابراین واضح است که باید این مسیر را که با اقتدار طراحی شده است طی کنیم. می توان آن را فیلم گام دوم انقلاب اسلامی دانست. ما قدم اول را برداشته ایم، اکنون در گام دوم باید درس های آموخته شده از قدم اول را به کار بگیریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به بحران گفتمان غرب و پایان دوران اشغالگری خاطرنشان کرد: غرب در رکود است، گفتمان ندارند، غرب بحران گفتمانی دارد و خودشان هم به آن اعتراف می کنند. . موضوع. غرب هرچقدر هم قدرتمند باشد بدون بحث پیش نمی رود، جنگ عراق و افغانستان ثابت کرده است که دوران اشغال گذشته است و من به شما که هم اکنون قصد برگزاری جشنواره در بندرعباس را دارید توصیه می کنم. شرکت کنندگان را به هرمز تحت اشغال اروپایی ها ببرید، آنها این کار را کردند و ما آنها را شکست دادیم. به هر حال دوران فتح به پایان رسید و این انقلاب اسلامی بود که دوران فتح را به پایان رساند.

سردار سلیمانی در خصوص شعارهای ضد صهیونیستی در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت خطاب به شرکت کنندگان در این جشنواره گفت: رویداد اصلی مرحله دوم نابودی اسرائیل است و شما هوشمندانه شعار این جشنواره را مطرح کرده اید. چون اگر این اتفاق نیفتد به تمدن اسلامی نمی رسیم، آنها هم بر اساس پیش بینی قهرمان انقلاب پیش بینی کردند و ما در دو مرحله یعنی 80 سال به قدرت رسیدیم. یک دوره 78 ساله، حالا سوالشان این است که آیا در مرحله سوم به 80 سالگی می رسند یا خیر؟ نامه نفتالی بنت به برخی از ساکنان سرزمین های اشغالی نامه جالبی است که خواندن آن را توصیه می کنم.

وی درباره حمایت از ظرفیت فرهنگی و تغییر رویکرد جشنواره‌ها گفت: جشنواره‌ها باید با رویکرد مردم‌محور و حمایت از تولیدکنندگان و کارگردانان برگزار شود، بنابراین در ادامه این اشتراک اساسی که در انقلاب اسلامی شکل گرفته است، با رسالت خود از بسیج و سپاه حمایت خواهیم کرد. . بسیج یک نهاد مردمی از منظر امام امت است. ما می توانیم سازمان های مردمی و سازمان های تولید کننده در زمینه هایی مانند فیلم، مستند، سریال، انیمیشن، بازی و غیره داشته باشیم. همه باید تا حد امکان مورد حمایت و جذب قرار گیرند. در حال حاضر هزاران موضوع وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید و صدها نمونه هر سال ایجاد می شود. ظرفیت فرهنگی ما بسیار بالاست، بنابراین نمی توانید کشوری با این ظرفیت فرهنگی به اندازه کشور ما پیدا کنید و وجود تمدنی که ما داریم به دلیل فراوانی این ظرفیت است. انشاالله اینها ساماندهی شود و نسل جوان و پیشکسوتان با هم از این مهارت ها استفاده کنند.

سید محمد نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح در این نشست با اشاره به تاریخچه جشنواره فیلم دفاعی ضمن تبریک و قدردانی از رئیس سازمان بسیج در برگزاری این همایش گفت: جشنواره فیلم دفاع تحمیلی است. از سال 1362 تاکنون 16 بار به صورت دوسالانه در جنگل کوران با نام جشنواره فیلم دفاع برگزار می شود و از اوایل دهه 90 به طور منظم برگزار می شود، هرچند در دهه 70 برپایی جشنواره مختل شد. تا امروز در همان بینال. در خصوص عنوان جشنواره از ابتدای سال 90 با عنوان فیلم مقاومت با گستره جهان اسلام و محور مقاومت در سطح بین المللی به کار خود ادامه داد.

وی همچنین با اشاره به سند ترویج بنیاد فرهنگی روایت فتح و بازسازی نقشه راه جشنواره فیلم مقاومت تصریح کرد: بنیاد فرهنگی روایت فتح سند ارتقای تولیدات، محصولات و رویدادهای خود را در سال 1400 منتشر کرد. سند ارتقاء 10 ساله و نقشه راه پنج ساله برنامه ریزی بسیج. بخشی از این نقشه راه که به تفصیل استفاده کردیم مربوط به رویدادهایی مانند سینما، تئاتر و هنر مقاومت است. همچنین در بخش فیلم مقاومت پس از گذشت قریب به چهار دهه از فعالیت این رویداد، مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس دکتر. به دستور حسینی، به ما می گویند، او سکان جشنواره را تحویل گرفت. دبیر محور مقاومت برادر جلال غفاری به بررسی موضوعات معاصر از جمله سندی که بنیان فرهنگی روایت اشغال این جشنواره را به بازسازی جدیدی می رساند.

جلال غفاری دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت نیز به شعار هفدهمین دوره جشنواره فیلم مقاومت اشاره کرد و گفت: شعار این دوره گفتمان مقاومت، حرکت جهانی و نابودی مستضعفین است. ما پیشنهاد دادیم که اسرائیل جشنواره را در یک موقعیت ملی و مهم مانند عرشه کشتی شهید برگزار کند.

غفاری درباره هفده محور جشنواره فیلم مقاومت و دسته بندی جشنواره امسال گفت: با بررسی و تحقیقات انجام شده جشنواره امسال را در قالب هفده محور آماده کرده ایم. دسته بندی ها عبارتند از: فیلم بلند، سریال و انیمیشن. و ژانر مستند را هم در نظر گرفتیم.

حبیب ولی نژاد، سید جمال ساداتیان، مهدی جعفری، معاون فرهنگی بسیج سردار مخواص، معاون بین الملل بسیج محمدعلی مومنی ها، معاون روابط عمومی سازمان بسیج و معاون هماهنگ کننده کریم خوشمرام، معاون هماهنگ کننده و ک. بنیاد فرهنگی فتح، علیرضا استرابی، دستیار ویژه رئیس جمهور، سید مهدی نسیمی، حمید خارا داغی، محسن رفیع، محمد محمدی، مدیر روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، بنیاد فرهنگی شیرازی. تهیه کنندگان تلویزیون نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/