جزییات حادثه اتوبوس خبرنگاران/اتوبوس فاقد صورت وضعیت و متعلق به کارخانه سیمان بود

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در توضیح تخلفات حادثه اتوبوس گفت: اتوبوس نامنظم بوده و متعلق به یک کارخانه سیمان است.

سرهنگ هادی امیدوار در گفت وگو با آوای البرزوی درباره حادثه ای که منجر به کشته شدن خبرنگار ISN ، مهشاد کریمی و خبرنگار ایرنا ریحانه یاسینی در اتوبوس برای خبرنگاران محیط زیست شد ، گفت: این پرونده توسط قوه قضائیه تحویل داده می شود.

وی با بیان اینکه این اتوبوس در سال 2006 ساخته شده است گفت: طبق مطالعه ما ، اتوبوس معاینه فنی داشت اما چون در مسیر کوهستانی حرکت می کرد و به طور منظم از ترمزها استفاده می شد ، سیستم ترمز آن مشکلی داشت و او این کار را نکرد از ترمزهای ثانویه استفاده کنید. “

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور با رد این گفته که راننده از جاده فرعی برای دور زدن پلیس راهنمایی و رانندگی در حال مسافرت است ، گفت: “اینطور نبود. این اتوبوس از جاده اصلی حرکت می کند و حرکت کارخانه سیمان و کارگران آن است ” روز حادثه راننده با مراجعه به سمت پلیس اعلام کرد در حال بارگیری کارگران سیمان است و پلیس تایید کرد که این روند سالها ادامه داشته است.

آیا امیدی وجود دارد که راننده مرتکب تخلف شده باشد یا خیر؟ وی گفت: تاکنون پلیس تشخیص داده است که راننده مسافران را بدون هیچ گونه وضعیتی ربوده است ، این بدان معناست که وی گزارشی در مورد اینکه مسافران چه کسی بوده اند ارائه نداده و مسیر وی تغییر کرده است. راننده از مسیر کوه عبور کرد و همانطور که گفتم مجبور بود مرتباً از ترمز استفاده کند.

وی ادامه داد: همچنین تخلف دیگر این راننده عدم استفاده از ترمز کمکی است.

امیدوار افزود که مقام محلی از اتوبوس کارخانه سیمان استفاده کرد زیرا اتوبوس از نظر ژنتیکی بود. در چنین مواردی ، مقامات محلی باید پلیس راهنمایی و رانندگی را در مورد مسافران اتوبوس مطلع کنند. “اگر فقط آنها به ما اطلاع می دادند. این بدان معنی است که ما اتوبوس را انتخاب می کنیم و یک تیم اسکورت برای این اتوبوس استخدام می کنیم.

وی در مورد وضعیت ثبت شده اتوبوس گفت: راننده این اتوبوس اعلام کرد که مسافرانش کارگران کارخانه سیمان هستند و وضعیت اتوبوس به دلیل ژنتیکی تغییر نکرده است. این اتوبوس مجبور بود مسافت شهر تا کارخانه را طی کند ، اما در این مأموریت مسیر آن تغییر کرد.

وی با بیان اینکه اتوبوس معاینه فنی ندارد گفت: سوالات ما نشان می دهد که اتوبوس معاینه فنی دارد.

انتهای پیام