جزیره کیش پیشگام تجهیز آتش نشانان به بهترین تجهیزات حفاظت

به گزارش آوای البرز از کیش: جزیره کیش برای داشتن یکی از شهرهای پیشرو در کشور و عدم کفایت پدافند غیرعامل و ناکافی بودن اطفا fire حریق کیش با منفعل ، نیاز به داشتن امکانات مناسب با کیفیت و به روز در کلیه مناطق شهری دارد. دفاع و پدافند غیر عامل با هدف بهبود امنیت ؛ تجهیز این نیروها به امکانات محافظت شخصی براساس استانداردهای روز دنیا در دستور کار شرکت بود.

بر اساس این گزارش ، مدیر عامل شرکت عمران ، آب و خدمات کیش ، به نقش مهم آتش نشانان در حفاظت از جان و مال افراد در صورت تصادف و لزوم حفظ ایمنی آتش نشانان در انجام وظایف حیاتی آنها می پردازد. مسئولیت ها ، گفت: مراقبت های شخصی کافی برای استفاده از توانایی های شخصی آنها در فعالیت ها و حوادث ، به این امکانات اعتماد کنید.

ابوالفضل طیبی اظهار داشت: تجهیزات حفاظت شخصی نیروهای آتش نشانی کیش خسته و فرسوده است و با توجه به اینکه جزیره کیش همیشه در خط مقدم کشور بوده است ، بهترین تجهیزات حفاظت شخصی را که در حال حاضر فقط در برخی از شهرهای بزرگ موجود است ، کشور خریداری کرده است. مسیر توسعه. امروزه با توزیع این تجهیزات ، جزیره کیش از امکانات خوبی برخوردار است. امسال خبر از خرید یک ماشین آتش نشانی سنگین با امکانات کلاس جهانی داد.

کیش سیویل ، مدیر بحران و پدافند غیرعامل در آب و خدمات ، گفت: “ما 70 اورکت و شلوار مقاوم در برابر آتش و 30 دستگاه تنفس کامل شامل کوله پشتی ، سیلندر و ماسک صورت خریداری کرده ایم. علاوه بر این ، 60 سیلندر ، 30 ماسک کمکی و ذخیره سازی صورت ، 60 جفت چکمه و 60 جفت دستکش مقاوم در برابر آتش کلیه امکانات مورد نیاز آتش نشانان را از بالاترین کیفیت و کلاس جهانی برخوردار می کند.

مسعود احمدی اظهار داشت: به نظر برخی از کارشناسان کمیته فنی تجهیزات و ماشین آلات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ، این موارد به عنوان کمیته فنی مشاوره ای در زمینه جمع آوری مشخصات فنی و نظارت بر روند خرید خریداری شد. آنها با تشخیص کیفیت تجهیزات خریداری شده ، با شرکت خدمات عمران آب که یکی از بهترین نمونه ها در جهان است و دارای استاندارد بین المللی بالایی هستند همکاری کردند.

کیش سیویل ، مدیر بحران و پدافند غیرعامل ، شرکت آب و خدمات اظهار داشت: با توجه به آب و هوای جزیره کیش ، این دستگاه ها در برابر رطوبت ، جذب آب و گرما بسیار مقاوم هستند که از قرار گرفتن در معرض وزن لباس صورت جلوگیری می کند. رطوبت ، آب و احتمال تماس. هسته آتش را فراهم می کند. از طرف دیگر ، در حین عملیات ، زمانی که نیروهای آتش نشانی عرق زیادی می کنند ، با گردش هوا در داخل لباس ، از افزایش درجه حرارت بدن و شوک گرمایی توسط نیروهای آتش نشانی جلوگیری می کند ، بنابراین وی یکی از بهترین نمونه های جهان است. جزیره کیش کلیه آتش نشانان منطقه را مجهز می کند.این دستگاه در کشور پیشگام است.

مسعود احمدی افزود: دستگاه تنفسی خریداری شده دارای مزایا و تفاوت هایی نسبت به سایر مدل های مورد استفاده در کشور است.

وی افزود: این دستگاه ها دارای سیستم هشدار دهنده ای هستند که در صورت بروز حادثه به سازمان آتش نشانی امکان تعیین محل خود و انجام اقدامات امدادی و نجات را می دهند.

لازم به ذکر است که آتش نشانان هنگام شیوع کرونا از تجهیزات خاص و شخصی و شرایط بهداشتی مناسب استفاده می کنند.

46