جزئیات بازسازی خانه‌های سیل‌زده/ پیشرفت ۹۷ درصدی واحدهای احداثی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرنگار آنلاین مسعود رضایی در یک سخنرانی در جمع رسانه ها در سخنانی اظهار داشت: تعمیرات کلیه واحدهایی که پس از سیلاب در استان نیاز به تعمیر دارند ، انجام شد. ساخت 12000 و 621 واحد نیز پس از سیل در دستور کار قرار گرفت.

97 درصد پیشرفت در واحدهای مسکونی و مسکونی

وی گفت: از این تعداد 11،484 واحد در مناطق روستایی و 1،137 واحد در مناطق شهری است: 97 درصد این واحدها با پیشرفت فیزیکی تکمیل شده اند.

مدیرکل بنیاد انقلاب اسلامی بنیاد سینگفا اظهار داشت: متناسب با تلاش و توانایی متقاضیان و قربانیان کار در این زمینه ، تکمیل می شوند.

اندازه واحدهای باقیمانده تغییر اندازه می یابد اند، یا واحدهایی که خیلی دیر شروع به ساخت می کنند یا مجوز می گیرند ، وراث ، واحدهایی با موضوعات خاص مانند حقوقی اند، ادامه می دهد: بیشتر مردم قربانی واقعی و نیاز به سرپناه بودند ، کار را از ابتدا شروع کردند و به نتیجه رسیدند.

220 میلیارد برای پروژه های زیربنایی اختصاص یافته است

وی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره پروژه های عمرانی آسیب دیده از سیل گفت: 220 میلیارد تومان برای ساخت زیرساخت ها اختصاص داده شده است كه 120 میلیارد تومان برای سه پروژه شاخص دیوار پلدتار “چم آنلاین” و “باباسید” و 100 میلیارد برای اجرای پروژه های امنیتی در استان تعریف شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن سینگ بنیاد انقلاب اسلامی اظهار داشت: اعتبارات منطقه 100٪ جذب می شود.

چرا برخی واحدها ساخته یا تکمیل نشده اند؟

رضي رضي در بخشي ديگر از سخنان خود با اشاره به اينكه 259 متقاضي احداث يك واحد مسكوني در شهر ممول را شناسايي كرده است خاطرنشان كرد: حدود 220 واحد از اين تعداد در سايت “شهيد سليمان” واقع شده است.

وی گفت: تأسیسات مورد تأیید به این متقاضیان اعطا شده و مقرهای اولیه کار ، آماده سازی ، راه سازی و روسازی در اردب فراهم شده و مابقی کارها تا مرحله آسفالت در دستور کار بنیاد مسکن استان قرار دارد. پیمانکار خود را انتخاب کرد.

مدیرکل انقلاب اسلامی لورین بنیاد مسکن با بیان اینکه بقیه واحدها متعلق به افرادی بودند که ساخت واحدها را با تأخیر آغاز کردند که این امر منجر به هزینه بالای مواد شد ، اظهار داشت: علاوه بر این برخی از این افراد تعدادی ملاحظات اساسی را برای ساخت واحد خود در نظر می گیرند. آنها دریافتند که این با شرایط و ضوابط مصوب مغایرت دارد و نیاز است که آنها به تنهایی آورده شوند.

وی افزود: حتی بر اساس پیگیری و هماهنگی استاندار با بانک زینا ، تفاهم نامه ای برای پرداخت 15 میلیون تومان برای هر واحد تسهیلات منعقد شد که به اندازه کافی قابل قبول نبود.

وی گفت: مردم باید خودشان را سر کار بیاورند و ما به کمک دهندگان نیاز داریم تا به این افراد کمک کنیم.

“چم آنلاین” چطور؟

مدیرکل انقلاب اسلامی بنیاد مسکن لرستان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه “شش میلیارد و 400 میلیون تومان برای سایت های” چم آنلاین “در نظر گرفته شد ، بخشی از آن صرف تملک و تملک زمین شد ، کار آماده شد و بخشی از اعتبار به شبکه راه تعلق گرفت. صرف برنامه ریزی و به روزرسانی شده است.

وی با بیان اینکه “چم آنلاین یک روستای بزرگ است و به بسیاری از مایحتاج اولیه نیاز دارد” ، افزود: خسارت سیل در منطقه بسیار زیاد بود به طوری که ما در حال پیگیری هستیم. در صورت بازپرداخت اعتبار ، بنیاد مسکن استان به کار خود ادامه می دهد.

1813 واحد در چگنی افتتاح می شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهر ابوسار در شهر چگنی اظهار داشت: ستاد استان مرکزی از اعتبارات موجود وارد شد و زمین و زمین های مورد تملک را خریداری کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن آواز انقلاب اسلامی لورین ، هزینه کل این سایت را 72 قطعه عنوان کرد که قسمت اصلی آن ساخت مقر در استان مرکزی و 35 واحد دیگر در دستور کار سپاه است.

رسی گفت: تسهیلات و کمک داوطلبانه به متقاضیان و قسمت تکمیلی آن توسط سپاه ارائه شد.

وی گفت: یک هزار و 813 واحد مسکونی روستایی در سطح شهر راه اندازی شده که بیشتر آنها عملیاتی هستند.

چقدر برای تسهیلات بازسازی و تعمیر پرداخت شده است؟

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت که این استان براساس تصمیم هیئت دولت 1150 میلیارد تسهیلات حوزه را تصویب کرد و 376 میلیارد کمک داوطلبانه دامنه به واحدهای آسیب دیده را در نظر گرفت که هر دو اعتبار کامل داشتند.

ریسی گفت این اعتبارات برای بازسازی و مرمت واحدهای آسیب دیده استفاده شده است: “علاوه بر این ، 103 پروژه زیربنایی در استان اعتبارات مورد نیاز را با هنر جذب كرده اند. وی دریافت که این پروژه ها با همکاری روستاها ، ولسوالی ها و دیگران به پایان رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به هزار و 355 واحد مسکونی روستایی و شهری در خرم آباد و سپیداش آسیب دیده است ، اظهار داشت: این واحدها عملیاتی هستند که فقط سه تا چهار درصد باقی مانده است. اند ما امیدواریم که این به زودی پایان یابد