جزئیاتی از دستگیری مخوف‌ترین سارقان مسلح ایران

سردار کارآگاه علی ولیپور گودرزی رییس پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: در پی وقوع سرقت‌های سریالی به روش مسلحانه از منازل شهروندان، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در ادامه شناسایی و دستگیری و انهدام باند سارقین مسلح شرور که در نقاط مختلف استان‌های کشور اقدام به سرقت منازل شهروندان می‌کردند و همواره در فضای مجازی نیز با انتشار تصاویر خود که مسلح به سلاح گرم هستند در جامعه ایجاد رعب و وحشت می‌کردند.

این مقام انتظامی در ادامه تصریح کرد: کارآگاهان در ۳ ماهه اخیر نیز با استفاده از شیوه‌های نوین کشف جرم و اقدامات گسترده و شبانه روزی تعداد ۱۵ تن از این اشرار را در عملیات‌های متعدد دستگیر و به اداره یکم انتقال دادند. در ادامه این دستگیری‌ها عوامل اداره یکم پلیس آگاهی موفق به شناسایی هویت و مخفیگاه ۳ نفر از آنان شده که طی یک عملیات پلیسی و ضربتی با پشتیبانی یگان نوپو فراجا موفق به دستگیری تمامی اعضای این باند شده و در بازرسی از مخفیگاه آنان ۲ قبضه سلاح کلت کمری و ۲ قبضه کلاشینکف و همچنین تعداد ۴ خشاب و فشنگ‌های مربوطه کشف و ضبط گردید و به اداره یکم پلیس آگاهی منتقل شدند.

سردار ولیپور گودرزی ضمن تقدیر و تشکر از گروه ویژه نوپو فراجا که کمک بسیاری در دستگیری این باند مخوف و تبهکار داشت، خاطرنشان کرد: متهمین با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضایی، جهت کشف دیگر جرایم و شناسایی سایر شکات و همچنین یافتن دیگر اعضای این باند در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

۲۳۳۲۳۳

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.