جذب فالوور به قیمت از دست دادن اعتماد مردم/ کرونا بهانه موج‌سواری جامعه پزشکی شد؟

پزشکان گفتند: “ما روزهای سخت کرونا را پشت سر می گذاریم ، زیرا بسیاری از کادر پزشکی در کشور با ویروس بدنام دست و پنجه نرم می کنند و بسیاری از کارمندان بهداشت آنها به کرونا آلوده شده اند و بسیاری از مشکلات دیگر باعث ایجاد آن شده است.” پرستاران. همچنین کسانی هستند که می خواهند از آن به عنوان یک رسانه استفاده کنند. برای دیدن بیشتر

همه چیز با یک اینستاگرام زنده شروع شد

همه چیز با یک اینستاگرام زنده شروع شد. فوروارد هاشمیان ، پزشک و متخصص ICU در بیمارستان ماسی دانشوری ، در اینستاگرام خود انتقاد شدیدی را از وزارت بهداشت به دلیل جلوگیری از تولید ، واردات یا استفاده از داروی ژاپنی فاویپیراویر انتقاد کرد.

هاشمیان ادعا کرد که وزارت بهداشت واردات دارو را مسدود کرده است زیرا این دارو با استانداردهای FDA با سازمان غذا و داروی آمریکا مطابقت ندارد ، در حالی که از 30 بیمار تحت درمان داروی ژاپنی 27 نفر توانستند جان آنها را حفظ کنند

به طور پیش بینی شده ، طی روزهای منتهی به خبر کرونا ، این فیلم مورد توجه قرار گرفت و سیل نظرات مثبت و منفی را در صحنه اخبار کشور آغاز کرد.

وزارت بهداشت: در هیچ جای دنیا آنها درخواست ورود مستقیم به این کشور را در اینستاگرام ندارند!

کیانوش جهانپور گفت: قوانین و مقررات مربوط به ورود دارو به لیست داروهای کشور مشخص است و در هیچ کجای دنیا درخواست دسترسی مستقیم دارو به اینستاگرام را ندارند. این رفتارها ممکن است به دلیل خستگی ناشی از کار باشد ، اما با اخلاق پزشکی مطابقت ندارد. طبق آزمایشات انجام شده ، جهانپور تأیید کرده است که این دارو تأثیر نسبی در بهبودی بیماران دارد. اما هنوز به عنوان مرجع به تأیید FDA نیاز داشت. این چیزی است که ما هنوز باید منتظر آن بمانیم ، زیرا فاویپیراویر در لیست داروهای ایالات متحده نیست.

کیانوش جهانپور

داستانی که ادامه دارد

با این حال ، دکتر هاشمیان در مورد وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و گفتگوهای مختلف در حساب های مختلف اینستاگرام با رسانه ها مصاحبه کرد. وی در آخرین اظهارات خود پس از درگذشت علی انصاریان و مهرداد میناوند ، دو سرباز پیاده کشورمان ، با انتقاد از وزارت بهداشت ، معتقد بود که این وزارتخانه هیچ کمکی برای معالجه این دو سرباز نکرده است. هاشمیان در بخشی از سخنان خود در این باره گفت: وزارت بهداشت به جای كمك در چنین شرایطی كمترین كمكی به این دو رهبر نكرد.

دوستان و همکاران بیمار می دانند و از آنچه در این زمان می خواهیم انجام دهیم آگاه هستند. مردم مسئله را طور دیگری می بینند. آنها می بینند که دو قهرمان دارند ، یک دکتر می آید وسط و بیمار می میرد. من امروز همان صحنه را می بینم که انواع توهین ها به ما می شود. حتی همراهان بیمار نیز از ما شکایتی ندارند ، از کار من متشکرم.

انصاریان

عکس یادگاری با بیمار کاملاً بیمار

هنگامی که مرحوم مهرداد میناوند به دلیل بیماری کرونا ویروس قلب در بیمارستان بستری شد ، تصویری بسیار نگران کننده و نگران کننده در فضای مجازی منتشر شد که شامل سلفی پزشک معالج در حالی بود که مهرداد با میناوند در تخت بیمارستان بود. موضوعی که کاربران فضای مجازی بارها از آن انتقاد می کنند.

به نظر می رسد مصاحبه های متعددی با پزشک مهرداد میناوند انجام شده است زیرا وی با یک عکس مرتبط به خبرگزاری ها رفته است ، اما او نمی دانسته که ظرف چند ساعت با “عباس جدیدی” مقایسه می شود. جدیدی ، قهرمان سابق کشتی جهان ، چند سال پیش توسط منصور ، پیشکسوت فوتبال ایران ، در ICU به صورت سربار عکس گرفته شد که ماه ها مورد کاربران مجازی بوده و انتقادات زیادی را از وی به همراه داشته است. ؛ حتی در توییتر ، دکتر کیانوش جهانپور ، مدیر روابط عمومی ، وزارت بهداشت ، گفت. این کار تا جایی پیش رفت که اقدام لطفی را غیراخلاقی خواند.

بر طعم جملات عجیب مسلط شوید

این روزها به هر کجا که نگاه کنیم نظرات دو متخصص در این زمینه یعنی “دکتر مینو مهرس” و “دکتر مسعود مردانی” را می یابیم. این متخصصان اکنون در اطلاع رسانی در مورد بیماری عروق کرونا ویروس قلب ، به ویژه در زمینه پیشگیری و انواع مختلف آن ، به چهره های شناخته شده ای تبدیل شده اند.

مردان چهره ای شاد و امیدوارانه دارند و سعی می کنند با کاهش استرس به مردم این منطقه اطلاع دهند و میهرز با جدیت بیشتری صحبت می کند و درباره عواقب جلوگیری از بیماری عروق کرونا ویروس قلب هشدار می دهد. بنابراین ، ما در نسخه ویژه اطلاعات مربوط به بیماری عروق کرونا ویروس قلب نوعی هشدار و امید را می بینیم ، معضلی که گاهی مخاطب را در مورد جدی یا جدی نگرفتن برخی موضوعات سردرگم می کند ، اما در این میان موارد عجیبی وجود دارد که مینو مهرس ، که برای اولین بار با اظهار نظر خود در مورد واکسن کرونا روسیه به کشور آمد ، گفت اما چند روز بعد ادعا کرد که اطلاعاتش کافی نیست!

متخصص نیستید؟

رسانه ها باید به مشکلات همه گیر کرونا ویروس و ارتباطات که از عادی سازی و بروز همزمان با بیماری عروق کرونا ویروس قلب جلوگیری می کند توجه کنند یکی از مهمترین موضوعات این روزها برخورد جدی با این بیماری است ، مشکل اصلی در این زمینه حضور مداوم است. کارشناسان را در تمام شبکه های تلویزیونی و رسانه ها می شناسد. در واقع ، این روزها چهره این دو متخصص در برنامه ها و رسانه های مختلف تلویزیونی به یک کلیشه ثابت تبدیل شده است. اینکه چقدر این متخصصان در مورد بیماری کرونا ویروس قلب و راه های پیشگیری و درمان آن صحبت می کنند ، مورد بررسی خاص نیست. بعلاوه ، برخی از اظهارات این افراد حاوی ادویه جات در مناطق دیگر است ، اظهاراتی در مورد واکسیناسیون روسیه ، که به نظر وی این امر چندان معتبر نبود.

در انتشار اخبار باید دقت شود

در همین رابطه ، سوزان صفوردی ، استاد و کارشناس رسانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی ، به خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا گفت: “وقتی این یک پدیده جدید است ، هیچ نظری وجود ندارد. “اطلاعات کافی منجر به نظرات مختلفی در این زمینه می شود.

وی افزود: متخصصان باید بیشتر روی فعالیت های خود تمرکز کنند و رسانه ها باید در پوشاندن اخبار مربوطه دقت بیشتری داشته باشند.

این کارشناس رسانه گفت: ایمان در ذهن بسیار مهم است و هر نظر حرفه ای یا هر عملی که خلاف نظر آن ثابت شود اعتماد افکار عمومی را از بین می برد ، بنابراین باید به گونه ای انجام شود که از بین نرود ایمان ملی “.

وی گفت: در زمینه کرونا ، متخصصان بهداشت نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

انتهای پیام / 4148