جدیدترین واکنش‌ها به نیامدن خودروهای وارداتی/ خودروهای داخلی بدون مشتری می‌شوند؟

به گزارش خبرگزاری آوای البرز، وزارت حراست چندین بار قول داده که واردات خودرو به کشور به زودی انجام شود، حتی مهرماه را آخرین مهلت واردات خودرو اعلام کرده است، اما هنوز اجرایی نشده است. .

بسیاری از کارشناسان دلیل اصلی عدم اجرای واردات را این هستند که کنترل واردات خودرو با مشکلات ساختاری زیادی مواجه است. این در حالی است که سخنگوی وزارت امنیت تصریح کرده است که واردات خودرو در حیطه اختیارات وزارت امنیت نیست و نهادهای دیگری در این موضوع دخیل هستند، مثلا بانک مرکزی باید یک میلیارد دلار اعتبار اعطا کند. .
در همین راستا در نظرسنجی خبرگزاری آوای البرز درباره مهم ترین دلیل ورود خودرو به کشور، برخی از کاربران گفتند: اگر چهار میلیون خانه ساخته شود قطعا 100 هزار خودرو می آید.

یکی از کاربران آوای البرز نوشت: از اول منتظر نبودیم. خوشبین بودی

کاربر دیگری گفت: چون قدرت مافیای خودرو بسیار زیاد است. اقتصاد کشور ما در دست دلالان است.

یکی از کاربران گفت: کاملا واضح است. مافیای خودروهای داخلی مثلا فکر می کنید کسی تویوتا کرولا 2022 700 میلیونی، آریزو چینی 800 میلیونی یا 600 میلیون دنا سوار می شود؟

یکی از کاربران آوای البرز اظهار داشت: چون خودروی داخلی بدون مشتری می ماند.

کاربر دیگری خاطرنشان کرد: اگر به این موضوع برسد، آیا کسی خودروی داخلی می خرد؟

یکی از کاربران نوشت: از همان ابتدا مشخص بود که امکان پذیر نیست.

یکی از کاربران آوای البرز گفت: دلار نیست. این شرایط و ضوابط و … سلب مسئولیت. فکر می کردند برجام را امضا می کنند و در بودجه می گذارند تا مردم ساکت شوند. هر روز یک شرط بندی جدید می گذارند. هر زمان که بازار خودرو گرم می شود، اعلام می کنند که سفارشات در این هفته باز می شود.

223225