جانسون روسیه را تهدید به تحریم کرد

به گزارش بی بی سی، جانسون در کنفرانس خبری مشترک با ولودیمیر سلینسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت، هر حمله روسیه به اوکراین یک فاجعه “سیاسی و انسانی” و “فاجعه نظامی برای مسکو و جهان” خواهد بود.

نخست وزیر انگلیس از روسیه خواسته است که از دیپلماسی خارج شود و تهدید کرده است در صورت حمله به اوکراین، مسکو را تحریم خواهد کرد.

جانسون گفت که بریتانیا دو هفته پیش تسلیحات ضد تانک برای تقویت دفاع اوکراین فرستاده است.

وی افزود که بریتانیا و سایر کشورها در حال آماده سازی بسته ای از تحریم ها و سایر اقدامات هستند تا “به محض فرود اولین سرباز روس در خاک اوکراین” اجرا شوند.

نخست وزیر انگلیس همچنین اعلام کرد که روز چهارشنبه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت و گو خواهد کرد و مدعی شد که یک “خطر واضح و واقعی” وجود دارد.

وی افزود که پوتین “تفنگ” در سر اوکراین گذاشته و تلاش می کند “دستاوردهای بزرگ” دهه های گذشته را تضعیف کند و “نقشه امنیتی اروپا” را دوباره ترسیم کند.

به گزارش ایرنا، ولودیمیر سلنسکی با بیان اینکه در پشت صحنه بحث هایی وجود داشت و این بحث ها آسان نبود، گفت: هیچ کس از آن شکایتی نکرد.

رئیس جمهور اوکراین همچنین گفت که نخست وزیر بریتانیا قول حمایت از حاکمیت اوکراین را داده است.

سلنسکی همچنین مدعی شد که تحریم های پیشگیرانه و پیشگیرانه موثر خواهد بود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درباره واکنش آمریکا به تضمین های امنیتی روسیه گفت: ناتو به ما قول داده بود که یک اینچ به شرق حرکت نکنیم، اما آنها به ما خیانت کردند.

پوتین شامگاه سه شنبه پس از دیدار با ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، در یک کنفرانس خبری گفت: واضح است که ناتو نگرانی های اساسی روسیه را نادیده گرفته است.

وی گفت: در واکنش غرب به پیشنهادهای امنیتی روسیه، ما به سه خواسته کلیدی از جمله گسترش ناتو توجه کافی نداشته ایم.

311311