«جادونویس» به خانه‌ها می‌آید – آوای البرز

اکران آنلاین مستند «نویسنده جادوگر» به تهیه کنندگی و کارگردانی آرین رضایی از امروز چهارشنبه 15 ساعت 17 در سکوی هاشور آغاز می شود.

به گزارش آوای البرز، مستند «نویسنده جادوگر» به زندگی تئاتری نگمه ثمینی می پردازد. با هدف مستندسازی تاریخ شفاهی تئاتر معاصر ایران و با همکاری گروه تئاتر و مجموعه تئاتر شهر ساخته شد.

در این مستند امیر خلیچی کارگردانی، محمد جواد ایزدی تدوین و تصویربرداری، پیمان حسینی فیلمبردار، شیما مرادی دستیار اول کارگردان و برنامه ریز و ندا آل طیب هماهنگ کننده و مشاور رسانه ای هستند. ساینا گدری فیلمبردار و مسعود رمضانی دومین کارگردانی هستند و آریان رضایی را همراهی می کنند.

علاقه مندان برای تماشای مستند «نویسنده جادوگر» می توانند به سایت هشتگ به نشانی www.hashure.com مراجعه کنند.

نگمه ثمینی متولد خرداد 1352 یکی از نسل طلایی هنرمندان تئاتر سال های پس از انقلاب بود.

در ابتدا، خوانندگان مجله فیلم، نویسنده جوان را به خاطر نوشتن فیلم‌های تحسین‌شده‌اش در مجلات، که در آن زمان بسیار مورد توجه بودند، شناختند. از آن زمان تا کنون با نوشتن نمایشنامه هایی چون «خاله ادیسه»، «بازی تلخ ماه در عقرب»، «افسون معبد سوخته»، «رازها و دروغ ها» و «خواب» مورد تحسین جامعه تئاتر قرار گرفته است. در یک فنجان خالی». “، شکلک “، نیمه رویا “، شب پاییزی “، خانه “، اسب در آسمان که خاکستر می شود “، متولد 1982 “، هیولا خواندن “، سه درمان و یک مهمانی “، کت پشمی قرمز، «زبان تمشک وحشی»، «چهار دقیقه» و همان «چهار دقیقه»… از او تعریف کردند. آخرین نمایش او “بچه” است که در سال 1998 به کارگردانی افسانه ماهی به نمایش درآمد و به دلیل ورود نابهنگام کرونا کنسل شد.

حضور او در جمع نویسندگان فیلم «خون بازی» برای مخاطبان سینما نیز به یادگار مانده است. او را به عنوان مخاطب شبکه نمایش خانگی با نوشتن سریال «شهرزاد» می شناسند.

نگموس ثمینی در طول این سال ها در فعالیت های پژوهشی و همچنین نمایشنامه نویسی و فیلمنامه نویسی حضور موثری داشته و سابقه طولانی در تدریس دانشگاهی دارد. وی از اعضای هیئت علمی دانشکده هنرهای زیبا است و در پروژه های تحقیقاتی مختلف با اساتید خارج از کشور همکاری داشته است.

انتهای پیام/