ثبت موسسه در کرج، گامی بلند در مسیر تحقق رویاهای شما – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری آنلاین، استان البرز با مرکزیت کرج یکی از کلانشهرهای ایران است. برای فعالیت در اهداف غیر تجاری در این شهرستان ثبت مؤسسه در کرج یک الزام محسوب می‌شود. شهرستان کرج جمعیت زیادی دارد که بخش زیادی از آن جوان هستند، بنابراین می‌توان گفت پتانسیل لازم برای راه اندازی مؤسسات آموزشی یا فرهنگی یا سایر مؤسسات غیر تجاری با موضوعات مختلف را دارد.

ثبت مؤسسه در کرج راهکار خاص خود را دارد و می‌توانید به راحتی برای ثبت مؤسسه در کرج اقدام کنید. موضوعی که در این مطلب به طور کامل و جامع شرح خواهیم داد.

شرایط ثبت مؤسسه در کرج

مؤسسات غیر تجاری در موضوعات مختلفی قابل ثبت است و همانند شرکت دارای اعتبار شخصیت حقوقی است. مهمترین شرایط ثبت مؤسسه، موضوع آن است که باید در چهارچوب موضوعات غیر تجاری قرار گیرد. اصولاً مؤسسات در زمینه خدمات قابل ثبت هستند و شامل دو نوع مؤسسه غیر تجاری غیر انتفاعی و مؤسسه غیر تجاری انتفاعی تقسیم بندی می‌شود. در مؤسسه غیر تجاری غیر انتقاعی سودی عاید موسسین نمی‌شود، بر عکس آن مؤسسه غیر تجاری انتفاعی که هدف کسب سود است.

داشتن موضوعی در قالب ارائه خدمات

حداقل وجود دو شریک

با توجه به موضوع انتخابی برای مؤسسه ممکن است لازم باشد مدرک تحصیلی و شرایط اختصاصی‌تر نیز برای ثبت مؤسسه لازم باشد.

به طور معمول ثبت مؤسسه منوط به داشتن مجوز است که باید مجوز مرتبط در این زمینه را بر حسب فعالیتی که دارید از مرجع ذی ربط دریافت کنید.

تعیین حداقل سرمایه بر حسب موضوع

ثبت اسم تحت نام مخصوص

افرادی که استخدام رسمی دولت هستند نمی‌توانند در مؤسسه سمت داشته باشند.

مدارک ثبت مؤسسه در کرج

ثبت مؤسسه نیز همانند ثبت شرکت دارای اسناد و مدارک ثبتی است، از این رو برای ثبت مؤسسه در کرج باید مدارک زیر را تکمیل نمائید.

دو نسخه اساسنامه

دو نسخه اظهارنامه

مدارک هویتی شرکاء مؤسسه

مجوز مرتبط با موضوع

صورتجلسه مجمع عمومی مؤسس

صورتجلسه هیئت مدیره

در صورت نیاز ارائه مدرک تحصیلی و کارت پایان خدمت برای آقایان (البته این دو مدرک بسته به مرجع صدور مجوز دارد.)

دو نسخه پذیرش نهایی سامانه

مراحل ثبت مؤسسه در کرج

مرحله اول مربوط به تکمیل مدارک است و در صورت نیاز دریافت مجوز

اطلاعات مورد نیاز را باید در سامانه ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری ثبت نمائید.

ثبت نهایی درخواست را در سامانه ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری انجام دهید.

گواهی تایید نام را از سامانه دریافت کنید و مدارک تکمیل شده را به امضاء شرکاء شرکت و مرجع صدور مجوز برسانید.

مدارک باید به اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری پست شود.

در سامانه ثبت شرکت‌ها در قسمت پیگیری با کد پیگیری که در زمان ثبت دریافت کرده اید به قسمت پیگیری وارد شوید و نتیجه رسیدگی کارشناس که مبنی بر آگهی ثبت موسسه است، پیش نویس آگهی را دریافت کنید.

نماینده اصلی شرکت یا وکیل وی باید اصل مدارک را از اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری کرج دریافت کنید.

در نهایت نیز باید آگهی صادر شده در روزنامه رسمی انتشار یابد.

معرفی ۴ شرکت برتر جهت ثبت موسسه در کرج

یکی از مهمترین مشکلاتی که افراد با آن رو به رو هستند انجام مراحل ثبت موسسه و رد درخواست آنها توسط اداره ثبت شرکت‌ها است. از آنجایی که بیشتر روند ثبتی آنلاین شده است نمی‌توانید به صورت حضوری به اداره مراجعه کنید و دلیل رد پرونده خود را جویا شوید هر چند که دلیل رد در ابلاغ رد پرونده ثبت موسسه نوشته می‌شود. اما راهکار چیست؟

ثبت شرکت به دو دلیل مهم باید توسط افرادی انجام شود که در این زمینه مهارت و تجربه دارند. دلیل اول قانون تجارت است، با توجه به اینکه افراد عادی به قانون تجارت مسلط نیستند ممکن است بعد از ثبت موسسه به مشکل قانونی بر بخورند و مطابق قانون حقی از آنها سلب شود. دلیل دوم زمان و هزینه ثبت است که گاهی متقاضی تصور می‌کند اگر شخصاً اقدامات ثبتی را انجام دهد در هزینه صرف جویی کرده است در صورتی که بعد از اتمام کار متوجه اتلاف وقت و هزینه می‌شود.

ما در این مطلب ۴ شرکت برتر جهت ثبت موسسه در کرج را معرفی خواهیم کرد که از برترین موسسات در استان البرز هستند که می‌توانید به صورت حضوری یا غیر حضوری از خدمات این مجموعه‌ها استفاده کنید.

مجتمع ثبتی ایلیا

مجتمع ثبتی پایش

مجتمع ثبتی بین الملل

مجتمع ثبتی ارزان

کلیه خدمات ثبتی و صدور انواع مجوز موسسات در کرج را می‌توانید از مجموعه‌های معرفی شده دریافت کنید. این ۴ مجموعه سابقه ثبتی بالایی دارند و یکی از مراکز اصلی خدمات ثبتی در استان البرز است، که با وکلاء رسمی و کارشناسان متخصص خدمات شایان ثبتی ارائه می‌دهد.

نکات طلایی ثبت موسسه در کرج

مدیر عامل موسسه نباید در موسسه یا شرکت دیگری سمت مدیر عاملی داشته باشد.

هیئت مدیره موسسه باید فاقد سوء پیشینه کیفری باشند.

مدیران شرکت نباید استخدام دولت باشند.

موضوع موسسه اگر نیاز به اخذ مجوز دارد باید مجوز مربوط در زمینه فعالیت مدنظر را دریافت کنید.

حتماً موضوع موسسه را به صورت مشخص و منجز شرح دهید.

اساسنامه موسسه باید بر اساس تیپ اساسنامه‌ای باشد که مرجع صدور مجوز آن تعیین می‌کند.

تمامی اسناد ثبتی باید به آنلاین مرجع صدور مجوز بخورد.

اتباع خارجی نمی‌توانند در موسسه غیر تجاری بیش از ۴۹ درصد سرمایه در اختیار داشته باشند.

هزینه ثبت موسسه در کرج چقدر است؟

هزینه ثبت موسسه با توجه به اینکه نیاز به دریافت مجوز دارد یا نه و نیز سرمایه اولیه ای که تعیین می‌کنید متفاوت است. هزینه ثبتی را می‌توانید از مراکزی که خدمات ثبتی ارائه می‌دهند با شرح موضوع فعالیت و نیز سرمایه اولیه ای که در نظر گرفته اید استعلام کنید. اما به طور کلی چند هزینه برای ثبت موسسه در کرج باید پرداخت کنید. هزینه حق ثبت، هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار و هزینه پست از جمله هزینه‌هایی هستند که متقاضی باید پرداخت نماید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری آنلاین در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.