تکنیک جنگی جدید پوتین برای زمین زدن نیروهای اوکراین!/ عکس

به گزارش خبرگزاری آوای البرز، تصاویر ماهواره‌ای تازه به دست آمده از یک پایگاه نظمی روس‌ها، حاکی از آن است که نیروهای مسکو چندین جت جنگنده تقلبی را روی زمین نقاشی کرده‌اند تا ظاهراً اوکراین را فریب دهند. تاکتیک‌های فریب مانند این ویژگی جدید جنگ اوکراین نیست، اما جنبه مهم آن است.

روسیه در گذشته هواپیماهای جعلی را در پایگاه‌های مختلف نقاشی کرده‌است. تحلیلگران می‌گویند که مسکو با رنگ آمیزی هواپیمای جعلی احتمالاً سعی دارد سیستم‌های تسلیحاتی کیف را به اشتباه بیانداز و احتمالاً تصورات نادرستی در مورد آنچه در پایگاه‌هایش اتفاق می‌افتد ایجاد کند.

این جدیدترین نمونه فریب را می‌توان در پایگاه هوایی پریمورسکو-اختارسک روسیه، در گوشه جنوب غربی کشور مشاهده کرد.

در یک تصویر ماهواره ای در 28 دسامبر که توسط «Planet Labs PBC» گرفته شده و به دست «Business Insider» رسیده‌است، تعداد انگشت شماری از جنگنده‌های بال ثابت را می‌توان دید که در یک ردیف در یک بخش از پایگاه پارک شده‌اند.

تکنیک جنگی جدید پوتین برای زمین زدن نیروهای اوکراین!/ عکس

در داخل ردیف، دو جت جنگنده که بر خلاف رنگ آبی و خاکستری سایر هواپیماها، سایه‌ای سفید شبح‌آلود دارند، به چشم می‌خورند. شبح سومی نیز وجود دارد که به نظر می‌رسد همان طراحی هواپیمای واقعی پایگاه را دارد، اما مانند دو فریبنده دیگر، هیچ سایه‌ای ندارد.

تکنیک جنگی جدید پوتین برای زمین زدن نیروهای اوکراین!/ عکس

این تعداد از جنگنده‌ها در هیچ کجای تصویر 17 اوت از همان پایگاه دیده نمی‌شوند.

منبع: بیزینس‌اینسایدر

227227

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.