تولیدات شرکت‌های دانش بنیان مازندران به ۷۴۰ قلم کالا افزایش یافت

به گزارش قبرآنلاین از مازندران، حسن خیریان پور تعداد شرکت های دانش بنیان مازندران را 110 واحد اعلام کرد و افزود: در ابتدای سال جاری 98 واحد بوده است.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده باید تا پایان امسال تعداد شرکت های دانش بنیان در مازندران دو برابر شود، ادامه داد: توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان و همکاری دستگاه های اجرایی با این شرکت ها بیشترین است. . محور اصلی و برنامه توسعه اقتصادی مازندران نیمه دوم امسال است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران از اعطای 500 میلیارد تومان اعتبار به شرکت های دانش بنیان استان در سه ماه گذشته خبر داد: با حمایت های مالی انجام شده اکنون سطح تولید واحدهای فناور در استان به سطح خوبی رسیده است. اما این نوع حمایت ها به رسمیت شناخته شده و 300 میلیارد تومان دیگر به نخبگان علمی ادامه خواهد یافت.

خیریان پور افزود: جهش فعالیت شرکت های دانش بنیان برای ایجاد اشتغال و تنوع بخشی به محصولات نیازمند حمایت دستگاه های اجرایی به ویژه بانک ها در تسهیل آنها است. معاون استاندار مازندران با اعلام اینکه هدف و تعهد استان ایجاد حدود 50 هزار شغل جدید پایدار در سال جاری در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و گردشگری است خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده باید 30 درصد مشاغل پایدار جدید ایجاد شود که با حمایت های انجام شده محقق شد. شرکت های دانش بنیان

وی ورود جدی شرکت های دانش بنیان به حوزه کشاورزی را محور اصلی توسعه مازندران دانست و گفت: در نیمه دوم سال جاری برنامه ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه کشاورزی را داریم. منطقه در این راستا بر نقش شرکت های دانش بنیان، حدود هزار و 700 میلیارد تومان تسهیلات برای افزایش تولید در بخش کشاورزی متمرکز کرده است.

معاون عمرانی استانداری مازندران با تاکید بر اینکه استانداری آمادگی ایجاد مراکز رشد و فناوری در تمامی شهرستان های استان را دارد، گفت: همه دستگاه های اجرایی باید برای رونق اقتصادی و رشد هشت درصدی استان تلاش کنند. گام اول ایجاد تمامی زیرساخت ها است. برای ورود آسان دانش بنیان ها به اقتصاد مازندران.

46