توضیح ضرغامی درباره ماجرای دستگیری گردشگر اسپانیایی/ با موافقان محدودسازی فضای مجازی مخالفم

با توضیحات ضرگامی درباره دستگیری گردشگر اسپانیایی/ حامیان کنترل فضای مجازی مخالفم

وزیر گردشگری گفت: به دلیل اغتشاشات، معتقدم نهادهای امنیتی باید مدتی فضای سایبری را برای حفظ امنیت مردم مدیریت کنند، اما اگر فردی از این موضوع استفاده کرد به ما اطلاع دهد. در مقابل فضای سایبری، زمانی که به مسائل امنیتی پرداخته می شود، باید به دنبال مقررات در سطح وسیع تری باشیم، من قطعا با آن مخالفم، با صدای بلند گفتم.

به گزارش خبرنگار گردشگری خبرگزاری آوای البرز، سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مناسبت اختتامیه هفته گردشگری با حضور وزیر کشور و خبرنگاران عضو گفت: شورای عالی فضای مجازی در خصوص اتفاقات اخیر که منجر به عقب نشینی گردشگران از سفر به ایران و قطع شدن پلتفرم های اینترنتی شد، گفت: من در توئیت هایم صحبت های خود را به صراحت بیان کرده ام، شما باید به توئیت های مار، پله مراجعه کنید.

وی افزود: صحبت در جایی که هیچ موضعی نمی گیرد گام مهمی است، صریح و شفاف بخشی از راه حل است، من عضوی از فضای مجازی هستم و در بسیاری از مسائل در فضای مجازی مواضع روشنی دارم.

ضرغامی ادامه داد: تا جایی که می توانم چون مسئولیت دارم باید در جلساتی که مسئولیت دارم سعی کنم از عقایدم جلو بروم و از آن دفاع کنم و اگر نظر خاصی دارم نباید بگویم هر کاری آن شورا انجام می دهم. تایید می کند. حرف خودم را بگو، این یک منطق مدیریتی است، حرف من آنجا گفته شود. این یک روش مدیریت درست و منصفانه است.

شرعی علایی عضو فضای مجازی گفت: اما من اعتقادات شخصی خودم را دارم، در کنار استدلال‌هایم جاهایی هم هست که نیاز است و وقتی ارائه می‌کنم چراغ راه کسانی می‌شود که می‌خواهند. مسائل را واقع بینانه تر ببینید، من این را برای خودم انتخاب کردم، مرتب پرداخت می کنم، نمی گویم کجا پرداخت کردم.

وی افزود: در زمان هرج و مرج مسئولان باید به وظیفه خود عمل کنند، مراقب جاسوسان خارجی باشند، چند شب پیش یک گردشگر اسپانیایی هنگام عکس گرفتن در خیابان دستگیر شد و با من تماس گرفتند و به من اطمینان دادند که او آنجا نبود، هدف خاصی داشت، با گردشگران دیگر از خیابان ها عکس می گرفت، این مصداق جاسوسی نیست، خودم متوجه شدم، آنها هم تحقیق کردند و نیمه شب توریست آزاد شد.

ضرغامی تاکید کرد: ما نمی خواهیم در کار نهادهای امنیتی دخالت کنیم، به دلیل اغتشاشات، معتقدم نهادهای امنیتی باید مدتی فضای سایبری را مدیریت کنند تا امنیت مردم حفظ شود، اما اگر فردی هست که بخواهد از این موضوع استفاده کند. و ما مخالف فضای مجازی هستیم، وقتی مسائل امنیتی حل شد، باید به دنبال مقررات گسترده تری باشیم، من باید یکی از مخالفان آن باشم.

وی ادامه داد: فضای مجازی آمده است تا انقلاب اسلامی را تقویت کند، حرف ها، شعارها و آرمان های انقلاب مشخص است، اگر تعارضی باشد در رسانه های رسمی به دلیل منفعت کل، این درگیری ها ندارد. باشد. در فضای مجازی بسیار مطرح شده است، این کار انجام شده است.” با این کار یکی از اولین مدافعان فضای مجازی هستم.

وی در پایان گفت: همه حرف هایم را در فضای مجازی می گویم، در شورای عالی فضای مجازی مواضعم مشخص است اما به مصوبات آنجا پایبند هستم و امیدوارم کل کشور و سریال باشد. اتفاقات به گونه ای تغییر خواهد کرد که کشور شاهد فضای باز خواهد بود

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای موافق و 0 رای مخالف