توجه مردم و مقامات چین به نقش عظیم زنان در مبارزه با همه‌گیری کرونا

در همین حال ، اخبار آنلاین رادیو بین المللی چین گزارش داده است که 8 اکتبر ، روز ملی چین ، اولین تعطیلات سالانه طولانی مدت از زمان فوران کرونا است ، به ویژه در بهار امسال. این نتیجه مثبتی از دستاوردهای دولت و مردم چین در تقریباً یک سال مبارزه با اپیدمی تاج نشان خواهد داد. این امر با اطمینان بیشتر به احیای اقتصاد ، کارگران و تولید کشور سرعت می بخشد.

در این میان ، پدیده جدیدی که مردم جهان به ویژه چینی ها شاهد آن بودند بازگشت نیمی از مردم چین به خط مقدم جامعه و نقش آفرینی آنها بود که در شرایط عادی ممکن است توجه زیادی را به خود جلب نکند.

آنها نه تنها مردان بلکه زنان پیشگام چینی در موقعیت ها و نقش های مختلف در جامعه بودند که هرکدام بخشی از کار و مسئولیت های خود را برای بازگرداندن زندگی بحران زده کشور به حالت عادی بر عهده داشتند.

فداکاری های زنان چینی در دوران تحریم و مبارزه با اپیدمی نه تنها با حضور بسیاری از زنان در نقش های مختلف در هر خانواده ، بلکه با توجه و توجه هنرمندان و سیاستمداران نیز احساس می شد و از آنها لذت می برد.

شی جین پینگ رئیس جمهور چین اخیراً از زنانی که در صف مقدم اپیدمی تاج جان نجات داده اند تعریف و تمجید کرده و در موارد مختلف سخنرانی کرده است.

وی گفت: زنان در جایگاه پزشك و پرستار ، افسر كنترل بیماری ، افسر علمی و فنی ، كاركنان منطقه مسكونی ، داوطلب خدمت بدون ترس از خطر ، شبانه روز برای مقابله با بیماری تلاش كردند. آنها در خط مقدم با استفاده از سخت کوشی و ذکاوت برای دفاع از جسم و روح مردم سعی کردند تاج را مسدود و کنترل کنند. همه ما باید آنها را ستایش کنیم.

شی جین پینگ در اول اکتبر به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد کنفرانس جهانی زنان در پکن در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، بر لزوم کمک به زنان برای بهبودی از اثر اپیدمی ها و بیماری ها تأکید کرد.

وی گفت: تمرکز باید بر روی سلامت جسمی و روحی ، نیازهای اجتماعی و محیط کار پزشکان زن باشد که در خط مقدم کار می کنند. حمایت از حقوق و منافع زنان و دختران باید در شرایط مهم بهداشت عمومی و از سرگیری کار و برنامه های تولیدی برقرار شود. به ویژه برای گسترش فرصت های شغلی زنان و مبارزه با نقض حقوق و منافع آنها. تقویت خدمات اجتماعی ، اولویت دادن به وضعیت گروههای خاصی مانند زنان باردار و کودکان ، توجه ویژه به بخشهای عقب مانده زنان فقیر ، افراد مسن ، زنان دارای معلولیت و اشتغال آنها و انجام اقدامات مناسب و عملی برای رفع مشکلات آنها ضروری است.

از طرف دیگر ، هنرمندان همچنین در این دوره به نقش بزرگ زنان در پست های مختلف می پردازند. به عنوان مثال ، “با هم” ، یکی از محبوب ترین سریال های چین در سال های اخیر ، ماجراهای تلخ ، شیرین و باشکوه زنان ، جوانان ، افراد مسن ، شهروندان عادی ، داوطلبان یا کادرها ، متخصصان بهداشت ، پلیس و مأموران امنیتی را توصیف می کند. ده ها مورد دیگر وجود دارد ، که هر یک از آنها همزمان مادر ، دختر و همسر خود را نشان می دهد که زندگی و تصمیمات خود را در شرایط مختلف و گاه دشوار نشان می دهد.

با استقبالی که مردم چین از این مجموعه دریافت کرده اند ، ارتباط عمیق تری بین جامعه و درک دقیق و دقیق تری از نقش زنان وجود دارد که بدون شک نقش بزرگی در نسل بعدی زنان چینی و در نتیجه آینده کشور دارد. اراده.

235235