تهیه اطلاعات توصیفی به توسعه زیرساخت‌های کردستان کمک می‌کند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، اکبر محمدی عصر پنج‌شنبه در جلسه گروه کاری کاربران نقشه و اطلاعات مکانی خطاب اظهار کرد: تهیه نقشه‌های پایه و اطلاعات توصیفی و مکانی استان با همکاری تعدادی از دستگاه‌های اجرایی از جمله شرکت گاز می‌تواند بسترساز فعالیت‌های توسعه‌ای در سطح استان باشد.

وی افزود: اطلاعات توصیفی و مکانی می‌تواند کمک بسزایی را در برنامه‌ریزی‌های کلان استان داشته باشد و امیدواریم این اقدام زمینه ساز دستیابی به توسعه متوازن در استان کردستان باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان با اشاره به ضرورت تسهیل در دسترسی مردم به خدمات شرکت گاز، خواستار احداث مراکز امور مشترکین در کلیه شهرهای سطح استان شد و اظهار کرد: احداث این مراکز می‌تواند در راستای رفاه و خدمت‌رسانی به مردم، به ویژه در مناطق محروم و روستایی، گام مؤثری باشد.

محمدی از خدمات شبانه‌روزی شرکت گاز در سطح استان تقدیر کرد و گفت: این شرکت یکی از دستگاه‌های اجرایی موفق استان در دستیابی به مأموریت‌های تعریف شده خواند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای گازرسانی به مناطق مختلف استان، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۳ هزار و ۳۰۰ کیلومتر شبکه لوله گذاری گاز در سطح استان کردستان انجام شده است.

احمد فعله‌گری افزود: خوشبختانه ۱۰۰ درصد روستاهای دارای سکنه در این استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی در ادامه از تهیه نقشه‌های پایه و اطلاعات توصیفی و مکانی سطح استان توسط این شرکت خبر داد و گفت: تمامی نقشه‌های پایه با هدف ایجاد شبکه گسترده GIS گازرسانی در سطح استان تهیه شده است.

در این نشست همچنین در خصوص برنامه‌های آتی شرکت گاز برای توسعه شبکه گازرسانی به مناطق جدید و همچنین افزایش کیفیت خدمات ارائه شده به مشترکین بحث و تبادل نظر شد.