تهران و ۳۱ مخاطره احتمالی

آتش سوزی های بزرگ و کوچک ، طوفان ، رعد و برق ، زمین لرزه ، حوادث و حوادث مربوط به پمپ بنزین ها به طور روزانه در تهران رخ می دهد. با این حال ، اگر از یک شهروند تهرانی بخواهیم ، تهران خطرات زیادی را تهدید می کند ، برخی از آنها ناشناخته است.

احمد باختری در مصاحبه با آوای البرز وی در مورد میزان آگاهی و آمادگی شهروندان تهرانی در برابر حوادث احتمالی و بحران های پایتخت اظهار داشت: آماده سازی ساکنان یک شهر برای فاجعه از مهمترین عوامل آمادگی در برابر بلایا است.

وی ادامه داد: برخی از شهروندان تهرانی حتی نمی دانند خطرات تهران چیست. در شهری که شهروندان نمی دانند چه اتفاقی خواهد افتاد ، مطمئناً آمادگی آن را ندارند.

مدیرعامل سازمان نجات غیردولتی ایرانی گفت که ممکن است شهروندان از زمین لرزه ای که تهران را تحت تأثیر قرار داده است آگاه باشند ، اما این فقط یکی از خطرات زیادی است که تهران را تهدید می کند. در نتیجه ، در حوادثی مانند پلاسکو با شهروندان بدرفتاری شد و امدادگران برای رسیدن به ساختمان تلاش کردند.

وی گفت: “43 فاجعه طبیعی و مصنوعی در جهان وجود دارد.” “سیل ساخته شده توسط انسان است و طبیعی است ؛ به طور طبیعی به دلیل بارندگی اتفاق می افتد. انسان سازی از طریق باز شدن سد انجام می شود.

وی ادامه داد: از آنجا که ما از این خطرات اطلاع نداریم ، اقدامات قبل ، بعد و بعد را نمی دانیم.

بختیاری اظهار داشت: شهر تهران ظرفیت و زیرساخت های لازم برای مقابله با حوادث را ندارد. در هنگام طوفان ، سنگ های ساختمانی می ریزند ، یا وسایل یک کارگاه ساختمانی دور ریخته می شوند ، زیرا فردی که در این کارگاه کار می کند حتی این ذهنیت را ندارد که یکی از خطرات در تهران طوفان است.

وی افزود: “بنابراین به راحتی می توان گفت كه تهران برای رویدادها ، نه در دانشگاه ، مدرسه یا رسانه ها آماده نیست ، آنها نگفتند كه تهرانی ها با این تعداد رویداد روبرو هستند. “برخی از شهروندان حتی تفاوت بین رانش و تصادف را نمی دانند ، در حالی که لازم است در این زمینه فرهنگ سازی شود.

مدیرعامل سازمان غیردولتی نجات خانه ایران اظهار داشت: در سال 1995 تصمیم گرفته شد سندی برای شهر تهران تهیه کند که 5 مورد در تهران ذکر شده است. برای هر محله ، این خطرات نوشته شده است ، کدام محله توسط کدام یک از این خطرات تهدید می شود. متأسفانه ، این به درستی گزارش نشده است.

وی ادامه داد: در این شرایط خطرات زیادی برای تصادفات وجود دارد. به عنوان مثال ، زمین لرزه ملارد رخ می دهد و مانع ترافیک در تهران می شود.

باختری با اشاره به انبار نفت شهران گفت: قرار بود انبار نفت جابجا شود اما این اتفاق نیفتاد.

وی درباره وقایع تهران توضیح داد: “مانند بسیاری از شهرهای دیگر تهران ، بلایای طبیعی مانند زمین لرزه ، سیل ، رانش زمین ، رانش زمین ، طوفان های رعد و برق ، طوفان و بهمن رخ می دهد. بهمن سال گذشته در تهران اتفاق افتاد ، اما برخی انتظار نداشتند این اتفاق در تهران بیفتد. یا مثلاً وقتی می گوییم تهدید سیل تهران را تهدید می کند ، برخی می پرسند که چگونه می تواند سیل در تهران رخ دهد.

بختیار ادامه داد: انبارهای نفتی برای موشک ها در منطقه ساخته شده توسط بشر وجود دارد که ممکن است آسیب ببیند. اینها باعث تصادف می شود. حوادث رانندگی در تهران نیز رخ می دهد. آتش سوزی در ساختمان ها و مراتع نیز در تهران رایج است.

در پایان ، مدیر نجات و نجات ایران بر لزوم آموزش امنیت برای همه سنین به ویژه دانش آموزان تأکید کرد: ایمنی در مدارس.

انتهای پیام