تمام روش‌های استعلام خلافی ماشین در سال 1400

به نقل از مکانیکتحقیق در مورد تخلفات خودرو چگونه می توان آن را کاهش داد ، موضوع این مقاله از سری مقالات مکانیک است که در آن همه راههای دستیابی به آن را برای شما خوانندگان عزیز توضیح خواهیم داد. قطعاً پرداخت راحت است جریمه ماشین یکی از نگرانی های رانندگان این است که این کار را به صورت آنلاین و در زمان کمتر انجام دهند.

بررسی تخلفات خودرو یکی از بزرگترین نگرانی های رانندگان جالب است بدانید که 4 نوع وجود دارد جریمه ماشین تسلیم ، پیوست ، دوربین و کپی وجود دارد. اگر قرار است برای اولین بار به آن برسید تخلف خودرو س aالی دارید ، چگونه از آن مطلع می شویم؟ یا راهکارهای کاهش آن چیست؟ آیا نرم افزاری برای بررسی تخلف وجود دارد؟ نگران نباشید ، ما تمام سوالات را به شما راهنمایی می کنیم.

کلیه روشهای بررسی 1400 تخلف خودرو

از تحقیقات تخلفات خودرو چه می دانید؟

انواع جریمه خودرو

روش های مختلفی برای جریمه وجود دارد که در این مقاله به تفصیل به آنها می پردازیم. در ابتدا ، ما قصد داریم انواع جریمه های خودرو را ارائه دهیم. به طور کلی ، تخلفات رانندگی به 5 دسته تقسیم می شوند:

خوب تسلیم شوید

یکی از راه های گزارش تخلف خودرو این است که افسر راهنمایی و رانندگی بلیط تهیه کند. در چنین جریمه ای ، جزئیات راننده ای که وسیله نقلیه را رانندگی می کند به دلیل مشاهده مأمور مجوز در برگه مجازات خودرو ثبت می شود ، که به آن مجازات تسلیم می گویند.

آ

نوع بعدی جریمه خودرو زمانی است که افسر راهنمایی و رانندگی در غیاب راننده بلیطی را در خودرو قرار دهد. در این حالت ، به دلیل عدم حضور راننده ، مشخصات وی در برگه جریمه ثبت نمی شود.

جریمه دوربین

این روش به معنی ثبت جریمه با دوربین های ترافیکی نصب شده بر روی معابر است.

دو صفحه خوب

اگر راننده هنگام توقف راننده متخلف به راننده متوقف نشود ، جریمه دو برابر می شود.

مجازات رد شدن

اگر پلیس راهنمایی و رانندگی در حضور راننده رسید جریمه صادر کند و راننده به هر دلیلی از پذیرش رسید خودداری کند ، به نام رد جریمه تعلق می گیرد. اگر راننده بعد از پرداخت صورتحساب محل را ترک کند ، پلیس ممکن است این امتناع را پس دهد.

چه موقع تخلف دو برابر می شود؟

ممکن است وقتی جنایت دو برابر شود تعجب کنید؟ مالکان خودرو فقط 60 روز فرصت دارند تا به صورت تسلیم پرداخت کنند و در صورت عدم پرداخت در این مدت ، جریمه دو برابر می شود. علاوه بر این ، اگر مجموع جریمه بیش از یک میلیون حوزه باشد ، دستور توقف برای خودرو صادر می شود. بنابراین ، بررسی جریمه و پرداخت آن بسیار مهم است. مطمئن باشید که مجازات ماشین را جدی گرفته اید تا بعداً پشیمان نشوید!

چرا باید به دنبال تحقیقات جنایی باشیم؟

بیشتر صاحبان خودرو به دو دلیل خاص به دنبال تحقیقات جنایی هستند:

پرداخت جریمه

برخی از دلایلی که رانندگان در حال بررسی جریمه هستند جلوگیری از دو برابر شدن میزان جریمه های تسلیم یا کاهش تعداد جریمه ها به زیر یک میلیون تومان و جلوگیری از توقیف خودرو به دلیل جریمه بیش از یک میلیون تومان است.

فروش خودرو

دلیل دیگری برای دریافت یک پرسش خوب فروش خودرو البته بسیاری از صاحبان خودروها ممکن است از این نکته آگاه نباشند که پیش از فروش پلاک خودرو برای فروش خودرو باید تخلفی از خودرو رفع شود.

کلیه روشهای بررسی 1400 تخلف خودرو

راههای بررسی و پرداخت هزینه تخلف خودرو چیست؟

روشهای بررسی نقض خودرو

بسیاری از سوالات برای افراد در مورد جریمه مطرح می شود. روشهای زیادی برای بررسی تخلفات رانندگی وجود دارد. در اینجا شش راه اصلی آورده شده است:

برو پلیس 10+

10+ دفاتر پلیس مرجع حضوری برای تحقیقات جنایی است. هزینه دریافت فرم جریمه (سال 99) 8150 تومان و 6500 تومان و تعرفه رسیدگی غیابی (از 1400) است. برای هر خط مخالف ، مبلغ 375 تام تعلق می گیرد. اگر لیست چاپی جریمه ها بیش از 3 برگ باشد ، برای هر برگ 550 تومان تعلق می گیرد.

استعلام نقض خودرو با پلاک

پلیس راهور ناجا تحقیق در مورد تخلفات جزئی خودرو این امر با شماره پلاک امکان پذیر است. پلیس راهور ناجا صاحبان خودروها را قادر می سازد از طریق تلفن به اطلاعات جریمه خودرو دسترسی داشته باشند. بنابراین ، برای استعلام جریمه به صورت تلفنی ، کافیست از تلفن ثابت تهران یا شهرهای خارج از استان تهران با شماره 88288888 یا 02188288888 تماس بگیرید. این یک شماره تلفن IVR است و ویژگی های زیر را ارائه می دهد:

  • شماره گیری 1: دادن شماره پلاک به اپراتور و رسیدگی به تخلفات رانندگی
  • شماره شماره 2: استعلام صدور گواهینامه و استعلام شماره کارت خودرو

با استفاده از این روش ، ناگفته نماند که شما فقط می توانید از جریمه خودرو مطلع شوید و نمی توانید هزینه آن را پرداخت کنید.

کلیه روشهای بررسی 1400 تخلف خودرو

پرداخت آنلاین پرداخت خودرو در سایت راهور

بهترین راه این است که از سایت راهور دیدن کنید. سیستم مربوطه یا سایت پلیس راهور ناجا منبع مهم و موثری برای دریافت جریمه خودرو است. برای دریافت جریمه پرداخت نشده خودرو ، کافی است آدرس rahvar120.ir را در این لینک بررسی کنید. راهنمای ویدئویی را دنبال کنید تا شماره بارکد کارت خودرو خود را برای دریافت نقض خودرو وارد کنید.

دکمه جستجو را فشار دهید و لیستی از جریمه های پرداخت نشده همراه با توضیحات نمایش داده می شود. در انتهای لیست ، می توانید جریمه را به صورت آنلاین با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت خود پرداخت کنید.

استعلام با برنامه های تلفن همراه

ساده ترین راه برای بررسی تخلفات خودرو استفاده از برنامه های تلفن همراه است. با افزایش استفاده از تلفن همراه در بین شهروندان ، بسیاری از شرکت ها شروع به توسعه نرم افزارهای موبایلی کردند که بتواند خدمات بهتری را با امکانات عملی به کاربران ارائه دهد. این برنامه های اندرویدی علاوه بر نشان دادن تخلفات جزئی خودرو و جریمه های خودرو ، امکان پرداخت با استفاده از کدهای فرمان USSD ، حتی بدون شناسه قبض و شناسه پرداخت ، برای پرداخت هزینه رانندگی با خودرو و کمک به کاهش صفر جریمه ها را فراهم می کند.

بررسی پیامک های متخلف خودرو با کد VIN

برای این منظور ، بر خلاف روش آنلاین استفاده از کد 8 رقمی ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که کد VIN کد 17 رقمی را در پشت کارت به شماره 1101202020 پیامک کنید.

در صورت پذیرش درخواست ، پیامکی برای شما ارسال می شود که از شما می خواهد شماره 9 را ارسال کنید. هزینه دریافت این پیامک 350 دامنه خواهد بود. در صورت ارسال شماره 9 ، کل مبلغ تخلف ، تعداد جریمه ها و آخرین تاریخ به روز رسانی برای شما ارسال می شود. بدون شناسه صورتحساب و بدون شناسه پرداخت.

جریمه خودرو را با استفاده از کد جویا شوید USSD

به این ترتیب ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که کد # 110 * را شماره گیری کرده و وارد سیستم پلیس 110 شوید و وارد Win شوید و درخواست یک تحقیق خوب را داشته باشید. توجه داشته باشید که این روش تفاوت چندانی با روش پیامک ندارد و نتیجه پرس و جو از طریق پیامک با همان مقدار 350 دامنه برای شما ارسال می شود.

نحوه کاهش تخلفات خودرو و اعتراض به آن

بسیاری از مالکان خودروها ، هنگامی که با فهرستی از جریمه های خودرو مواجه می شوند ، معتقدند که برخی از تخلفات ثبت شده ناعادلانه است یا هیچ تخلفی مرتکب نشده اند! بنابراین ، آنها اغلب لیست جریمه ها را به چالش می کشند و سعی می کنند آن را کاهش دهند. برای پاسخ به این سوال که چگونه می توان جریمه را کاهش داد؟ با ما بمان.

تقریباً اعتراض به اعمال جریمه سه حالت وجود دارد که در زیر مورد بحث قرار می گیرد:

مخالفت با قبول جریمه

چگونه می توان به تخلف اعتراض کرد؟ بدین منظور ، معترض باید به مرکز اجرای ولسوالی یا شهر محل سکونت خود مراجعه کرده و موضوع شکایت را در منطقه مطرح کند. چنین مواردی را می توان در یک مکان مدیریت و اصلاح کرد.

اعتراض به وضعیت تخلفات رانندگی

در این مورد ، معترض ابتدا باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و اعتراض خود را ثبت کند. موضوع باید حداکثر ظرف 24 ساعت مورد رسیدگی قرار گیرد و نتیجه اعتراض معمولاً ظرف چند ساعت اعلام می شود. در این مراکز ، مردم دلایل اعتراض را بیان می کنند. به عنوان مثال ، آنها در زمان تخلف حضور نداشتند یا نمی توانستند این جریمه را بپردازند.

اعتراض به اعمال جریمه بیش از یک میلیون تومان

در صورتی که مبلغ جریمه وضع شده بیش از یک میلیون تومان باشد ، باید برای اعتراض به جریمه خودرو به واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی مراجعه کنید. در تهران ، شهروندان باید به ایستگاه های پلیس راهنمایی و رانندگی در مناطق 1 ، 3 ، 10 ، 12 ، 14 ، 16 ، 20 ، 21 و 22 و به دادگاه راهور ، واقع در خیابان آزادی ، نبش رودکی مراجعه کنند. پلیس راهنمایی و رانندگی در تهران بزرگ در استان های دیگر ، صاحبان خودرو نیز باید به مرکز استان سفر کنند. در این مراکز ، کارشناسان پلیس نظرات خود را به قضات ولسوالی می دهند و این قضات ، تحت نظارت دادگاه راهور ، در مورد این اعتراضات اظهار نظر می کنند و در صورت لزوم ، کسری تخلف را مطابق قوانین اعمال می کنند.

لطفاً توجه داشته باشید که برنامه هایی که قبلاً در این واحدها پردازش شده اند پذیرفته نمی شوند و رأی صادره توسط واحد نهایی خواهد بود.

آدرس واحدهای تحقیقات نقض ترافیک بیش از یک میلیون جنایتکار در تهران

حوزه

نشانی

شماره تلفن

1

بزرگراه ارتش ، بلوار اقیانوس ، نبش میدان اقیانوس ، واحد شماره 5 ، در منطقه 1 پلیس راهور تهران واقع شده است.

3

بزرگراه حقانی ، نه چندان دور از تقاطع دنیای کودکان ، روبروی پارک آب و آتش

02186083244

10

تقاطع بزرگراه نواب و خیابان محبوب معظم (ویژه جانبازان ، ایثارگران و خانواده شهدا)

02155437161

12

خیابان شوش ، نرسیده به میدان شوش پشت پارک بحرین ، در نزدیکی کلانتری 112

14

خیابان نبرد شمالی ، میدان نبرد ، انتهای خیابان شهید ابراهیم بی دی

02133057528

16

خیابان بست ، خیابان پادشاه جنوبی ، خیابان هلال احمر ، روبروی سیلو

02155330307

20

شهرری ، خیابان استخار ، روبروی فروشگاه شهروند

02155902110

21

تهرانزار ، انتهای بلوار یاس

02144538808

22

بزرگراه همت گرم ، اسدگان جنوبی ، شهرک گلستون ، بلوار گلها ، خیابان یاسمن جنوبی

02144736840

دفتر اجرایی فاتحب

بزرگراه یادگار امام ، خیابان حبیب الهی ، خیابان سنجان شمالی ، نزدیک آتش نشانی

مدارک مورد نیاز برای بررسی اعتراض به نقض خودرو

  1. اصل شناسنامه و سند مالکیت خودرو
  2. فرم درخواست را پر کنید
  3. کارت شناسایی معتبر مالک وسیله نقلیه یا نماینده قانونی وی

کلیه روشهای بررسی 1400 تخلف خودرو

برای جلوگیری از جریمه ، دستورالعمل های راهنمایی و رانندگی را دنبال کنید!

چگونه می توان نقض خودرو را صفر کرد

نقض صفر خودرو به معنی پرداخت کل مبلغ جریمه است. اگر قصد دارید جریمه خودرو را صفر کنید ، باید به شما بگوییم که نمی توانید جریمه خودرو را بدون پرداخت جریمه به صفر برسانید و هرگونه تلاشی برای این کار پیگرد قانونی خواهد داشت.

البته ، برای کسانی که دارایی ضعیفی دارند ، راهی برای پرداخت جریمه وجود دارد. در این حالت ، می توانید برای هر خودرو جریمه پرداخت کنید تا خودرو زیر یک میلیون جریمه بماند.

سوالات متداول نقض خودرو

در این قسمت ، کاربران عزیز ، به سوالات متداول شما در مورد تخلفات خودرو پاسخ خواهیم داد:

آیا می توان نقض را به صورت اقساط پرداخت کرد؟

آره. با مراجعه به وب سایت راهور یا پلیس راهنمایی و رانندگی می توانید هزینه خودرو را به صورت اقساط پرداخت کنید.

چگونه ثابت کنیم که تخلف ثبت شده متعلق به خودروی ما نیست؟

شما باید به منطقه شکایت ترافیک بروید و به نقض خودرو خود اعتراض کنید تا آنها بتوانند از آن مراقبت کنند.

آیا اعتراض به جرم آن را کاهش می دهد؟

در صورت اعتراض ، تخلف خودرو کاهش می یابد.

چگونه می توان هزینه تخلف خودرو توقیف شده را پرداخت کرد؟

به طور مستقیم از 10 کلانتری دیدن کنید.

اگر قبض تخلف به هر دلیلی دوبار پرداخت شود ، چطور؟

به واحدهای انتظامی پلیس راهور در سراسر کشور مراجعه کرده و درخواست بازپرداخت کنید.

منبع: hamrah-mechanic.com

* گزارش تبلیغات