تمامی مدارس تا پایان هفته آتی «مجوز بازگشایی» دریافت می‌کنند

به گزارش شفاف، علیرضا کمرویی در نخستین روز آذرماه در سفر به استان سیستان و بلوچستان و در افتتاحیه فاز سوم این مدرسه ضمن بازدید از نحوه بازگشایی برخی مدارس این استان گفت. وی افزود: تاکنون 105 هزار مدرسه در سراسر کشور مجوز از سرگیری «رعایت بهداشتی» دریافت کرده اند و پیش بینی می شود تا پایان هفته آینده تمامی مدارس کشور این مجوز را دریافت کنند.

وی افزود: امروز مرحله سوم و پایانی بازگشایی مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه به تصویب رسید.

کامروی گفت: خوشبختانه با همدلی و هماهنگی همه کارکنان و همکاران صف، تمام تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس در سراسر کشور انجام شد.

وی ادامه داد: تاکنون 105 هزار واحد آموزش و پرورش در سراسر کشور مراحل مهم ورود به مرحله سنجش و اخذ مجوز را طی کرده اند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: «رعایت دستورالعمل های بهداشتی» بسیار حائز اهمیت است، به ویژه با توجه به فاصله و تهویه کلاس های درس در مدارس، این نکات باید با همان دقت و قوت رعایت شود. سال تحصیلی.

وی با بیان اینکه برنامه حضور و گروه بندی دانش آموزان در کلاس ها با هزینه مدیران و بر اساس وضعیت مدارس بوده است، گفت: انتظار داریم هفته آینده شاهد حضور همه دانش آموزان در کلاس های درس باشیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، کمری بر اهمیت نقش والدین در آموزش نکات بهداشتی تاکید کرد. وی با تاکید بر دانش آموزان گفت: رعایت بهداشت فردی دانش آموزان و رعایت دستورات بهداشتی عوامل مدرسه در محوطه مدرسه قطعا در حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان و نیز ادامه حضور چهره به چهره کمک شایانی خواهد کرد. تحصیلات.

وی گفت: غربالگری قبل از تشخیص مهم ترین راه برای جلوگیری از ابتلای دانش آموزان به بیماری کرون است. .