تماس تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه چین/ واکنش آمریکا به پیشنهاد تهران واقع‌بینانه باشد

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با وزیر امور خارجه چین بر لزوم پاسخ واقع بینانه آمریکا به پیشنهادات سازنده جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مختلف برای حصول توافق تاکید کرد.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و وانگ یی عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین در تماسی تلفنی در خصوص موضوعات مورد علاقه دوجانبه بین المللی از جمله تقویت روابط دوجانبه، منطقه ای، اقتصادی و تجاری و مذاکره بر سر برجام گفتگو کردند. از تحریم ها

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن مفید و سازنده خواندن گفت‌وگوی تلفنی اخیر روسای جمهور دو کشور و ابلاغ بهترین آرزوهای حجت‌الاسلام رئیسی برای رئیس‌جمهور چین، بر تلاش همگانی مقامات ایرانی و چینی تاکید کرد. وی با پیگیری و اجرای توافقات دوجانبه از همتای چینی خود خواست به تهران سفر کند.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین به تحولات منطقه جنوب شرق آسیا اشاره کرد و این رفتار را محکوم کرد آمریکا وی در خصوص پکن تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران طبق سوابق تاریخی به دلیل حمایت از ثبات منطقه به اصل چین واحد به عنوان یک تعهد قانونی پایبند است.

امیرعبداللهیان با اشاره به تلاش‌های فعال طرف ایرانی برای دستیابی به توافقی پایدار و قوی، بر لزوم پاسخ واقع‌بینانه آمریکا به پیشنهادات سازنده جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مختلف تاکید کرد. توافق.

وزیر امور خارجه چین در این گفتگوی تلفنی با ابلاغ سلام‌های گرم رئیس‌جمهور چین به حجت‌الاسلام رایضی، توسعه روابط دوجانبه را مطابق با منافع دو کشور توصیف و بر نفی یکجانبه‌گرایی تاکید کرد. فضای بین المللی و حمایت از منافع کشورهای در حال توسعه.

وانگ یی ضمن قدردانی از مواضع ایران در قبال تمامیت ارضی چین به مخالفت بخش بزرگی از جامعه جهانی با دخالت آمریکا در امور داخلی کشورها نیز اشاره کرد.

وزیر امور خارجه چین حمایت خود را از ادامه مذاکرات هسته ای و رویکرد جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات ابراز امیدواری کرد که مسیر دیپلماسی به توافق منتهی شود.

وی همچنین بر اهمیت رایزنی مستمر و نزدیک بین مقامات دو کشور تاکید کرد و وانگ یی گفت: مواضع جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات منطقی و هوشمندانه است.

انتهای پیام/4129/