تلفات طوفان‌های زمستانی در آمریکا به حدود ۹۰ تن رسید

آفتاب‌‌نیوز :

دست‌کم ۲۵ نفر در «تنسی» و ۱۶ نفر نیز در ایالت «اورگن» به دلیل طوفان‌های شدید جانشان را از دست داده‌اند و این دو ایالت همچنان در وضعیت اضطراری قرار دارد.

طبق گزارش‌ها ده‌ها هزار نفر نیز در سراسر آمریکا بدون برق هستند. پیش‌بینی می‌شود شرایط یخبندان تا اواسط هفته ادامه داشته باشد.

طبق آماری که شبکه رسانه‌ای سی‌بی‌اس منتشر کرده است در مجموع ۸۹ مورد مرگ و میر ناشی از آب و هوا در سراسر این کشور ثبت شده است.

در حالی که بیشترین قربانیان در تنسی و اورگن بوده‌اند، جان باختگان دیگری در ایلینوی، پنسیلوانیا، می‌سی‌سی‌پی، واشنگتن، کنتاکی، ویسکانسین، نیویورک، نیوجرسی و نقاط دیگر نیز گزارش شده است.

سه نفر در «پورتلند» اورگن روز چهارشنبه گذشته در حالیکه سوار وسیله نقلیه بودند با سقوط تیر برق دچار برق گرفتگی شدند اما نوزادی که در خودرو بود جان سالم به در برد.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، پنج نفر که اکثر آن‌ها گمان می‌رود بی‌خانمان باشند طی چهار روز در سیاتل جان باختند.

شرایط آب و هوایی در می‌سی‌سی‌پی به گونه‌ای است که کالج‌ها و دانشگاه‌های این ایالت بازگشت دانشجویان از تعطیلات زمستانی را به‌ دلیل این شرایط به تعویق انداختند.

در حالی که خاموشی‌ ها در بیشتر مناطقی که به دلیل آب و هوای زمستانی ایجاد شده بود، برطرف شده است اما همچنان ده‌ها هزار نفر در سراسر این کشور بدون برق هستند.

بنابر اعلام یورونیوز، یخبندان و وزش باد سرد حداقل تا ابتدای هفته آینده ادامه خواهد داشت. پس از آن انتظار می‌رود با آب شدن برف‌ها و بارش باران، سیل در بخش‌هایی از غرب و شمال شرق ایالات متحده ایجاد شود.

کارگروه خبری حوادث

نویسنده حوادث با تمرکز بر جنبه‌های سیاسی و اجتماعی رویدادها هستم. توانایی بررسی تأثیر رویدادها بر سیاست‌ها و جامعه را دارم و به خوانندگان نگاهی عمیقتر به این جنبه‌ها می‌دهم.