تلاش دکتر طهرانچی برای ارتقای جایگاه علمی و پژوهشی کم‌نظیر است

سارا فلاحی در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام گفت: دکتر ارتقای استانداردهای علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه در حوزه کارکنان و اساتید بی نظیر و قابل تقدیر است.

وی افزود: وزارت علوم در گذشته به دانشگاه آزاد اسلامی نگاه تحقیر آمیزی داشته و تمایلی به بحث در مورد شناخت منطقه و جایگاه والای این دانشگاه نداشته است. در سال‌های اخیر مشاهده شده است که برخی از دانشگاه‌های غیرانتفاعی که حتی یک هیئت علمی نیز ندارند، در مقطع کارشناسی ارشد اعطا می‌شوند، در حالی که دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یک نهاد علمی با هزاران هیئت علمی باید بی‌اعتبار شود. و این دیدگاه تغییر کرد. مجلس و دولت باید به مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نهادی برآمده از انقلاب توجه ویژه داشته باشند. نیاز به دانشگاه آزاد حق است در حالی که برخی از دانشگاه ها هیئت علمی ندارند. اما آنها به آنها نظم عمومی می دهند. بنابراین نگاه این دانشگاه باید تغییر کند و کارکنان و اساتید آن از طرق قانونی به دنبال تغییر در این نگاه باشند.

سخنگوی دانشگاه آزاد واحد مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی انواع خدمات ملی را به جامعه علمی ارائه می کند و این دانشگاه یکی است. ارکان توسعه علمی کشور در جهان. دانشگاه ها انتظار خدمات ملی را دارند. اما زمانی که دانشگاه باید خدمات ارائه کند به عنوان یک موسسه محلی محسوب می شود. دانشگاه آزاد اسلامی باید از ظرفیت علمی گسترده خود برای ارائه طرح های مختلف در مجلس و نمایندگان مردم برای طراحی پروژه ها استفاده کند.

فلاحی با توجه به توان علمی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در تهیه طرح های مجلس و بررسی لوایح دولت در مجلس از مساعدت و مشاوره مدیران ارشد دانشگاه خواست و آمادگی علم را برای پذیرش آنها اعلام کرد. و حمایت فکری این جامعه بزرگ نخبه.

افزایش حقوق اساتید و کارکنان در سال جاری قابل توجه است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام گفت: مرحله دوم رویداد ملی این دانشگاه نقطه عطفی در تاریخ دانشگاه است و قطعاً منجر به شکوفایی استعدادهای ناب هر دو جوان ایرانی خواهد شد.

بهروز ناصری اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی سهم بسزایی در توسعه عدالت آموزشی داشته است. .

وی افزود: افزایش حقوق کارکنان و اعضای هیات علمی در مقایسه با افزایش حقوق سایر موسسات و ادارات بی نظیر است.

سارا فلاحی نماینده ایلام از اعضای تمام وقت هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام بود.

انتهای پیام/4121/