تعیین ۶ هزار کلاس و سالن به عنوان حوزه امتحانی کنکور دکتری ۱۴۰۱

به گفته شاف، در سال 1401، دکتر. عبدالرسول پاورعباس گفت: تعداد دکتری های ثبت نام شده در سال 1401 حدود 81 هزار زن و حدود 105 هزار نفر بوده است. مرد هستند.

به گفته رئیس انجمن سنجش آموزش کشور، تعداد 1401 داوطلب دکتری در رشته های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، هنر، دامپزشکی و کشاورزی در 247 حوزه امتحانی حاضر می شوند. گروه علوم انسانی با 120000 داوطلب بیشترین جمعیت داوطلب را دارد. به دلیل تفکیک مناطق و تعداد رشته های امتحانی، رشد جمعیت قابل توجهی در حوزه های آزمون دکتری 1401 نداریم.

5905 کلاس و سالن مجزا برای مراکز امتحانی وجود داشت

وی افزود: آزمون دکتری 1401 (PhD) در 96 شهرستان سراسر کشور با میانگین ظرفیت 1900 نفر در هر شهرستان با 189 حوزه اصلی و 597 حوزه فرعی برگزار می شود. 5905 کلاس و سالن مجزا برای مراکز امتحانی وجود دارد. به این ترتیب حداکثر جمعیتی که می تواند طبقات بزرگ را در خود جای دهد 30 نفر است.

پاورعباس خاطرنشان کرد: از این رو ما تمامی پروتکل های اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در حین انجام آزمایش را رعایت می کنیم، پس نگران نباشید.

داوطلبان باید 3 ماسک داشته باشند و در طول امتحان هر یک ساعت ماسک را تعویض کنند.

وی از داوطلبان خواست با وجود امکانات ضدعفونی و بهداشتی در حوزه های انتخابیه، مواد ضدعفونی کننده و ماسک بیشتری به همراه داشته باشند، خاطرنشان کرد: هر فرد به خصوص نیاز به تعویض ماسک دارد، بنابراین از داوطلبان می خواهم حداکثر 3 ماسک به همراه داشته باشند. اضافه کردند. ماسک باید هر ساعت در طول امتحان عوض شود تا کسی دچار مشکل نشود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: سازمان سنجش آموزشی کشور تمامی اقدامات بهداشتی لازم را در نظر گرفته است و حوزه های علمیه و دانشگاه های با همکاری سازمان سنجش برای برگزاری آزمون، پروتکل ها و فاصله ها را به درستی اجرا می کنند.

وی یادآور شد: تعداد کلاس های حوزه امتحانی نسبت به آزمون های گذشته افزایش چشمگیری داشته است و سعی شده با استفاده از تمامی امکانات کشور، آزمون ایمن را برای داوطلبان فراهم کنیم.

در هر منطقه آزمایش، یک یا دو اتاق مجزا برای بیماران بالقوه در نظر گرفته شد

پاورعباس در مورد خوداظهاری بیماری عروق بیماری کرونا قلب برای کسانی که برای آزمون دکتری (PhD) در سال 1401 شرکت می کنند، گفت: امسال نیز برای کسانی که در این آزمون شرکت می کنند، ابراز وجود دارد و در هر حوزه امتحانی داریم. . ما دو اتاق ایزوله در یک منطقه یا حوزه انتخابیه جداگانه یا ایزوله برای بیماران احتمالی خواهیم داشت که در آن کاندید در همان مکان غربالگری می شود.

در همین راستا علیرضا کریمیان رئیس سازمان سنجش آموزشی کشور و مدیرکل روابط عمومی کشور در گفتگو با خبرنگار آنلاین در خصوص نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی آزمون دکتری تخصصی ۱۴۰۱ گفت:

گروه های کنترل، نظارت و ارزیابی برای نظارت بر پروتکل های بهداشتی آزمون دکتری تا 1401

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در مراکز آزمون الزامی است و رعایت این پروتکل ها به طور کامل توسط تیم های نظارت و ارزیابی کنترل می شود.