تعهد خلل ناپذیر ایران برای ریشه کردن تروریسم

گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین آوای البرز؛ حسین امیرعبداللهیان امروز (پنجشنبه) ۱۴ دی ماه در تماس تلفنی همتای پاکستانی در پی حمله تروریستی کرمان که ده‌ها شهید و بیش از ۲۰۰ مجروح به همراه داشت، بر «تعهد خلل ناپذیر» ایران در ریشه کردن پدیده شوم تروریسم در همکاری و هماهنگی با دیگر کشورها تأکید کرد.

وی که پیش از این گفته بود که وزارت امور خارجه اقدامات فوری حقوقی و بین‌المللی خود را درباره عملیات تروریستی کرمان آغاز کرده، ضمن قدردانی از این تماس تلفنی و ابراز همدردی پاکستان، مبارزه با تروریسم را اولویت اساسی دو دولت ایران و پاکستان برشمرد.

حمله تروریستی روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه در کرمان که با واکنش‌ کشورهای مختلف در سراسر جهان همراه بود، از سوی نخست‌وزیر، وزیر خارجه و وزارت خارجه پاکستان هم به شدت محکوم شد. 

 

وزیر امور خارجه پاکستان جلیل عباس جیلانی که پیش از این در شبکه اجتماعی ایکس خطاب به همتای ایرانی این اقدام را محکوم کرده بود، امروز (پنجشنبه) ۱۴ دی ماه در تماس تلفنی با امیرعبداللهیان بار دیگر این اقدام تروریستی را محکوم کرد و ضمن تسلیت به دولت و مردم ایران، از آمادگی کشورش برای ارائه هرگونه کمک به ایران خبر داد.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.