تعلیق احتمالی ورود بدون روادید صهیونیست‌ها به اوکراین

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری بین الملل خبرگزاری میزان، یوگنی کورنیچوک سفیر اوکراین در فلسطین روز شنبه در گفت و گو با رسانه های اوکراینی از واکنش دولت اوکراین به تصمیم رژیم موقت صهیونیستی برای صدور روادید ناراضی است. ..

کورنیچوک به نقل از جروزالم پست نوشت: شهروندان روسیه می توانند بدون محدودیت وارد اسرائیل شوند و بلاروس ها نیز ویزای الکترونیکی برای شهروندان اوکراینی اختراع کرده اند. نه من و نه مدیریتم نمی‌توانیم کاری بکنیم جز اینکه آن را تاسف‌آور بدانیم.»

وی افزود: در پاسخ به این اقدام اسرائیل، اکنون در حال بررسی تعلیق سفر بدون روادید اسرائیلی‌ها به اوکراین هستیم.

آندری یرماک، رئیس دفتر رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر سلینسکی، در ماه مارس تهدید مشابهی را صادر کرد و گفت که سیستم ورود الکترونیکی اسرائیل برای شهروندان اوکراینی غیردوستانه است.


سفیر اوکراین در فلسطین اشغالی

کورنیچوک از موضع تل آویو در قبال اشغال روسیه ابراز ناامیدی کرد و گفت که اوکراین از متحدان خود انتظار کمک دارد.

سایت آمریکایی اکسیوس پیشتر گزارش داده بود که دولت صهیونیستی به آلمان اجازه فروش موشک های ضد تانک اسپایک به اوکراین را نداده بود. موشک های اسپایک تحت لیسانس رژیم صهیونیستی تولید می شوند و تل آویو مجوز صادرات این موشک ها را دارد.

یک مقام ارشد اسرائیلی گفت تل آویو از فروش موشک های اسپایک به اوکراین امتناع کرده است و افزود که دولت نگران است که سربازان روسیه با سلاح های ساخت اسرائیل کشته شوند که می تواند منافع امنیتی تل آویو مسکو در سوریه را به خطر بیندازد.

پیشتر سفیر اوکراین در فلسطین اشغالی با تشکر از صهیونیست های ساکن در سرزمین های اشغالی از مقامات دولت موقت صهیونیستی خواسته بود برای مقابله با روسیه، کی یف را به سامانه های مختلف دفاع موشکی مجهز کنند.

کورنیچک در یک کنفرانس خبری در تل آویو گفت: “ما از اسرائیل می خواهیم که دفاعی به شکل گنبد آهنین و دفاعی مشابه ارائه کند. ما باید از شهروندان خود محافظت کنیم.” (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این را برای صفحه قبل پیشنهاد دهید