تعطیلی ۲ هفته ای مدارس در مناطق قرمز/پذیرش دانش آموز در مدرسه دارالفنون از سال آینده

به گفته شف ، به عنوان بخشی از مراسم امضای تفاهم نامه بین وزارتخانه های آموزش و پرورش ، میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و شهرداری تهران ، محسن حاجی میرزایی گفت: ما مدارس با سابقه طولانی داریم و به عنوان بخشی از میراث فرهنگی ما شناخته می شود. مردم با این مدارس خاطرات و دلبستگی های خوبی دارند.

وی افزود: “ما برای یادگیری و محافظت از این مدارس ، مطالعات و تجربیات بین المللی را مرور کرده ایم. .

وزیر آموزش و پرورش گفت: “دارالفن” نیز به مردم تعلق دارد. در طول روز باید به سایت به صورت موزه دسترسی داشته باشید. این یک زمینه عمومی برای همکاری بین این سه سازمان است.

وی در مورد فعالیت های فرهنگستان هنر از سال آینده گفت: ما دانش آموزان هنرستان هنر را در دبیرستان پذیرش و ثبت نام می کنیم. امسال متقاضیان زیادی در مدرسه آلبر وجود داشت و برخی از آنها توانستند وارد این مدرسه شوند. افراد زیادی علاقه مند به تحصیل در این مدارس هستند. دانشجویان علاقه مند از سراسر تهران را قادر می سازیم با مقدمه ای وارد دارالفون شوند که جزئیات آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

حاجی میرزایی در مورد فعالیت مدارس طی دو هفته آینده گفت: ستاد ملی مدیریت تاج اعلام کرده است که مدارس مناطق قرمز طی دو هفته آینده تعطیل است بنابراین مدارس مناطق زرد و نارنجی تا دو هفته آینده تعطیل خواهند ماند. ممکن است فعال باشد.

وی یادآور شد که در هر سه مورد هیچ بخش آموزشی وجود ندارد. اداره اداری در زمینه نظارت بر وضعیت آموزشی دانش آموزان و نظارت بر عملکرد مناسب کار در مناطق مشخص فعال خواهد بود. آموزش مجازی تعطیل نیست و طی این دو هفته آموزش طبق برنامه در فضای مجازی ادامه خواهد یافت.

وی همچنین درباره مشکلات 1400 آزمون ورودی دیپلم در سیستم قدیمی گفت: ما این مشکلات را برطرف کردیم. شورای سنجش و پذیرش دانشجو در حال بررسی موضوع است و موارد را تا هفته آینده اعلام خواهیم کرد.