تعداد قابل ملاحظه‌ای از پدیدآورندگان آشوب‌ها فریب خورده‌اند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از قوه قضائیه، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه قوه قضاییه یک نهاد و یک رکن است، گفت: Rekin نظام و مدیریت مقدس جمهوری اسلامی همواره معتقد به حکمت، حکمت و… است. استخدام هوش و ذکاوت البته تعهدات همیشه باید در این فرآیندهای مهم باشد غیر منقول نظر واقعی باش، این این چیزی است که ما همیشه بر آن تاکید می کنیم.

وی ادامه داد: صلاحدید قوه قضائیه در خصوص اقداماتی که باید در رابطه با پرونده دست اندرکاران جنایات اغتشاشات اخیر انجام شود، بر اساس اهمیت ماندن در چارچوب قانونی است و همه امور تابع حاکمیت است. حکمت قضایی ما معتقدیم که این حکمت لازم است که کار دستگاه قضایی باید سریع، بدون عجله و کارشناسی شده و با دقت کامل انجام شود تا بتوانیم یک دادرسی عادلانه را در حضور افکار عمومی ثابت کنیم. اگر حقوق کسی تضییع شود، سیستم قضایی پناهگاه، پناهگاه و محل رسیدگی به شکایات کسانی است که در موقعیت اقامه دعوی هستند.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: شاکیان از ما می خواهند با متهم اصلی اخلال در زندگی عمومی، قتل و غارت، آتش زدن قرآن کریم یا پرچم مقدس جمهوری اسلامی و تعرض به اموال شخصی و عمومی برخورد شود. باید یک رویکرد رادیکال، محکم و اصیل وجود داشته باشد، در واقع ما با افراد پرشور و متوهم با رفتار اقناع‌کننده و هدایت‌کننده مواجه هستیم، به ملت اطمینان می‌دهم که این دسته از افراد را که به آزادی شرافتمندانه منتهی می‌شود مجازات خواهیم کرد. در صورت احراز ندامت و محکومیت موضوع تا مرحله رأی گیری دادگاه که دلالت بر سازش قانونی دارد منوط به نظر قاضی صالح خواهد بود.

ستایشی افزود: کسانی که مرتکب جنایات سنگین شده اند، اماکن مقدسه را بی حرمتی کرده اند، مردم را تحریک، تخریب و تحریک کرده اند، امنیت جامعه را برهم زده اند، اذهان عمومی را تشویش کرده و به برخی از جوانان روحیه داده اند. آنها با پیشنهادات این فتنه گران به خیابان ها ریختند و مردم را آزرده کردند، باید مطمئن باشند که رفتار قوه قضائیه و واحدهای قضایی آموزنده، بازدارنده، مقتدرانه و عاری از تعارف است. در واقع طبق تصمیم قاضی بازپرس دادگاه صالح، برخورد با این گونه افراد قطعا دوستانه نیست و هیچ تعارفی برای آنها نداریم.

وی تصریح کرد: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و رهنمودهای رئیس قوه قضائیه معتقد به تفکیک هستیم، تفکیک انجام داده ایم، طبقه بندی کرده ایم، هر کدام در جای خود رسیدگی و تصمیم گیری می شود.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: رئیس قوه قضائیه اعلام کرده است که در صورت لزوم قاضی تصمیم می گیرد که دادگاه ها علنی و علنی باشد و نتایج به سمع و نظر مردم برسد. البته دستگاه های دیگر هم وظایفی دارند. این حمله عمدتاً یک حمله رسانه ای بود، همه ما می دانیم که رسانه های خارجی چه می کنند، باید از مهارت های خود در حد توان خود استفاده کنیم، می دانید که تعداد قابل توجهی از سازندگان اغتشاشات اخیر فریب خوردند، رسانه های متخاصم ، این افراد دروغ پردازی کردند و جنگ روانی راه انداختند، رسانه ها فریب شبکه ها را خوردند.

ستایشی افزود: در آینده باید به وظایف خود عمل کنیم. از منظر اجتماعی، فرهنگی، فکری، علمی و فناوری باید این موضوع و فعالیت های قبلی و بعدی نهادهای ذیربط در حوزه فرهنگی، اجتماعی و فکری جامعه و سطح آنها بررسی شود. اقدامات مربوط به اقداماتی که انجام داده اند باید مورد بررسی و بررسی قرار گیرد، ضمن اینکه امیدواریم این رفتار هوشمندانه به تمامی لوازم و تمامی ابعاد و زوایا توجه ویژه ای داشته باشد.