تظاهرات در لندن در اعتراض به تلاش‌ها برای محدود کردن حق تجمعات

گروه بین الملل خبرگزاري نيرو گزارش داده است كه هزاران معترض بعد از ظهر شنبه در لندن ، پایتخت انگلیس راهپیمایی کردند و از طرح جدیدی حمایت كردند كه علی رغم محدودیت های كرونین ، آزادی پلیس را كاهش می دهد.

به گزارش گاردین ، ​​معترضین از مرکز لندن راهپیمایی کردند. معترضین پس از تجمع در میدان ترافالگا ، از کاخ باکینگهام و سپس از ویکتوریا به سمت وزارت آموزش و پرورش و وزارت انگلیس حرکت کردند.

طرفداران چندین جنبش اجتماعی معترض به این لایحه در این تجمع گفتند که توانمندسازی پلیس برای جلوگیری از اعتراضات آزادی بیان و آزادی اجتماعی را به میزان قابل توجهی محدود می کند.

به نوشته این روزنامه ، پلیس لندن این اعتراض را مسالمت آمیز اعلام کرد. با آگاهی از تظاهرکنندگان در پلیس دستگیر شدند ، اما ظاهراً نه.

رئیس یک جنبش اجتماعی گفت: “این لایحه حمله بزرگی به آزادی های مدنی است و بخشی از روند گسترده دولت در خاموش کردن آزادی بیان ، پایان دادن به اعتراضات و خاموش کردن مخالفان است.” به تعبیری ، این حمله یک ارزش اساسی دموکراتیک است. “ما واقعاً نگران گرایش دولت به دیکتاتوری هستیم.”

لایحه پیشنهادی برای افزایش قدرت پلیس در انگلیس قدرت سرکوب پلیس را افزایش داده است. از زمان ارائه لایحه در پارلمان انگلیس ، به ویژه در جنوب غربی انگلیس ، خشونت ها و اعتراض ها به سوزاندن وسایل نقلیه خاصی افزایش یافته است. معترضین در انگلیس پلیس را به استفاده از روشهای سخت متهم کردند.

طی هفته های آینده ، محافل خبری از اعتراضات در لندن علیه محدودیت های کرون خبر داده اند. بر اساس گزارش های خبری ، حدود 5000 نفر در هاید پارک لندن نسبت به اقدامات ضد تاجگذاری و ضد واکسیناسیون اعتراض کرده اند. فیلم های این تظاهرات معترضین را نشان می داد که بدون پوشیدن ماسک صورت و رعایت قوانین خاص روز اعتراض داشتند.

انتهای پیام /