تشکیل ستاد احیای زاینده رود و رفع معضل بزرگترین رود فلات مرکزی ایران

به گزارش آوای البرز از اصفهان، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در توئیتی از رئیس جمهور خواست دستور راه اندازی مرکز احیای رودخانه سینده رود را بدهد چرا که اهمیت این رودخانه مهم از دریاچه ارومیه بیشتر نیست.

حسین میرزایی در این خصوص به آوای البرز گفت: زمانی که نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم بودم، علاوه بر تحصیلات حوزوی، همیشه مدرک مهندسی عمران داشتم که حوزه های آن آب و عمران است. ” مشکل آب را به عنوان مهمترین مشکل استان اصفهان بررسی کردم.

وی افزود: در چندین بازدید خط انتقال آب خلیج فارس به سیرجان و یزد را کنترل کردیم و خطوط انتقال آب خلیج فارس به آب شیرین کن های اسمز معکوس را بررسی کردیم و آب مورد نیاز را تحویل می دهد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: خط انتقال آب به یزد نیز مورد بازدید قرار گرفت و با همکاری شرکت آب منطقه ای اصفهان چشمه های سینده رود به صورت زمینی و چشمه ها و شرایط سیندهرود رصد شد. به صورت هوایی از کارون 4 بازدید کردیم.

او اضافه کرد: زمینه تدوین طرح باروری ابرها را با همکاری وزارتخانه های نیرو و جهادکشاورزی فراهم کردیم و ذخایر آبخوان را بررسی و مشکل آب اصفهان را بررسی کردیم..

میرزایی انتقال آب از خلیج فارس، انتقال آب بین حوضه ای، باروری ابرها، جریان طبیعی رودخانه ها و مخازن را از مهم ترین گام های بلندمدت برای حل حوضه سینده رود عنوان و خاطرنشان کرد: هر کدام از این پروژه ها زمان بر است. . پس به طور کلی راه حل کوتاه مدت مشکل سندهرود اقامه نماز باران است و راه حل بلندمدت آن تشکیل مرکز ملی توانبخشی سندهرود خواهد بود تا شاهد احیای زندگی در فلات مرکزی باشیم. ایران.

48