تشریح ممنوعیت‌های تردد دوهفته‌ای از سوی پلیس راهور – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، سردار سید کمال آ رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: یکشنبه ، 24 مرداد 1400 ، بعد از ساعت 12 ظهر ، پس از اعلام موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا برای اعمال و شدت ممنوعیت تردد در سراسر کشور ، این ممنوعیت ها در کلیه ورودی ها و خروجی های شهر اعمال می شود. در پنجمین جمعه سپتامبر 1400 ادامه خواهد داشت.

آ وی افزود: کنترل های فیزیکی و سیستمیک توسط همکارانم در همه زمینه ها اعمال خواهد شد.

او بیان کرد: بر اساس قانون هرگونه تخلف در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی 500 هزار تومان است.

آ وی افزود: طبق دستور ستاد ملی مقابله با کرونا ، همه خودروهای جریمه شده برای کرونا باید تا یک ماه پرداخت کنند ، در غیر این صورت جریمه آنها دو برابر می شود.

فرمانده انتظامی راهور ناجا گفت: کلیه مجوزهایی که قبل از 24 مرداد توسط هر مرجعی صادر شده است اساس قطعنامه ستاد ملی کرونا معتبر نیست و فقط مجوزهای صادر شده از استانها از 15 آگوست به مسافرت در مواقع ضروری و بسیار محدود اجازه می دهد.

وی گفت: “محموله مسافری مجاز است ، اما ظرفیت حمل و نقل.” حمل و نقل مسافر باید یک سوم باشد.

آ وی ادامه داد: همه خودروهای با پلاک بومی از شهرها خارج می شوند ، خودروهای غیر بومی وارد شهرهای دیگر می شوند و این موضوع به صورت استانی تنظیم می شود. به هیچ وجه به پلاک های غیر بومی اجازه ورود و خروج نمی دهیم.

وی افزود: خودروهای غیر بومی در شهرهای مقصد باید طی 24 ساعت آینده این شهرها را ترک کنند. کمربند استانهای قرمز یا نارنجی جریمه نمی شوند.

آ در باره مراکز شماره گذاری و مبادله پلاک خودرو گفت: مراکز شماره گذاری و مبادله پلاک خودروها فقط در روزهای تاشوا و عاشورا تعطیل بوده و روزهای دوشنبه و سه شنبه (25 و 26 مرداد) جهت ارائه خدمات به همراهان باز است.

سرانجام رئیس پلیس راهور ناجا از همراهان خود خواست که پلیس پلیس به آنها بگوید به هیچ عنوان قصد سفر ندارند زیرا در ترافیک سنگین باقی می مانند و چاره ای جز بازگشت ندارند. برای این اشتیاق و جدیت برای پیروی از دستورالعمل های ستاد ملی و همکارانم در سطح راه برای جلوگیری و نابودی شبکه ویروس کرونا و حفظ سلامت آنها. و بیشتر آره